Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Realizácia ateliéru GRAU v partri nového bloku na Blumentálskej ulici. Rôznorodá štruktúra a farebnosť panelov, rozmiestnených po obvode otvoreného priestoru, vytvára adaptívnu kulisu pre vystavené produkty.
Viac povedia architekti z ateliéru GRAU:
Očná optika Eyerim na Blumentálskej ulici je prvou pilotnou prevádzkou rozvíjajúceho sa konceptu predajní tejto inak online optickej siete.
Základným princípom pri návrhu a riešení kamennej prevádzky Eyerim bolo vytvorenie funkčného spôsobu vystavovania optických rámov, ktorý by bolo možné použiť v rôznorodých priestoroch a flexibilne tak na ne reagovať.
Priestor staviame na vložených paneloch. Panely vnímame ako kulisu ktorú môžeme meniť a zároveň aplikovať v ďalších nových prevádzkach, no zároveň je možné už existujúcu prevádzku recyklovať v iných priestoroch jej novým usporiadaním. Vytvárame jednotný architektonický, priestorový vizuálny element a jazyk pre všetky budúce kamenné predajne Eyerim.
Pracujeme s prirodzenou materialitou panelov ako DTD, MDF, MFP ktoré zjednocujeme jemným bielením a dopĺňame o nerezové panely či pásy zrkadla. Vďaka tejto rôznorodej materialite je možné vizuálne definovať nie len priestor ale aj jednotlivé značky, ktoré je potrebné od seba odlíšiť.
Využívame maximálnym výrobným rozmer materiálu a redukujeme tak množstvo odpadu pri jeho formátovaní. Túto základnú štruktúru panelov vkladáme do surového priestoru s minimom zásahov. Pracujeme s betónovou podlahou či priznanými sádrovými omietkami bez finálnej úpravy. Priestor prirodzene delíme vloženou translucentnou stenou oddeľujúcou zázemie a vyšetrovňu od samotnej predajne. Nenarúšame tak hĺbku priestoru a zároveň si vzájomne presvetľujeme obe časti. Vzhľadom na hĺbku dispozície a nedostatok prirodzeného svetla pracujeme so sekundárne nasvieteným stropom so striebornou fóliou, ktorá nám ho rozptyľuje prirodzene do celého interiéru. Priestor dopĺňame transparentným skleneným mobiliárom ako pult či výstavné stolíky v niekoľkých farbách, ktoré vytvárajú rôzne reflexie svetla tak ako šošovky v okuliaroch.
Práca so svetlom, tieňom, priesvitom či odrazom definuje ústredný motív tohto projektu, spoločne so spomínanou flexibilitou.
Koláže:
Autor: GRAU
Fotografie: Matej Hakár