Prihlásiť sa na medzinárodnú architektonickú súťaž BigMat International Architecture Award’25 je možné až do 15....
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Elektráreň v areáli Plzeňského Prazdroja bola postavená v roku 1905, ako súčasť ambiciózneho projektu architekta Josefa Špalka. Výrobu elektrickej energie pre pivovar a časť mesta zabezpečovala až do roku 1995. Za toto obdobie prešiel objekt viacerými zmenami technológie. Najhoršie sa na stave elektrárne prejavili roky komunistického režimu, kedy sa z pôvodného “chrámu pokroku“ stala špinavá kotolňa.
Od roku 2019 sa objekt mení na malý pivovar s plánovanou produkciou desaťtisíc hektolitrov ročne. Aktuálne je uzavretá prvá fáza projektu. Stavbu sa podarilo staticky a technicky zabezpečiť, nainštalovať technológiu do jednej z hál a následne sa rozbehla produkcie piva v jednej z hál.
Pokračovanie projektu, ktoré počíta s realizáciou sály s kapacitou 500 návštevníkov je vo fáze projektovej prípravy. V budúcnosti čakajú návštevníkov v priestore bývalej strojovej haly koncerty, výstavy, prednášky, festival minipivovarov alebo “len” ochutnávky stálic a noviniek z pohárov s logom Proud.
Leitmotívom rekonštrukcie je podľa slov architektov “hledání hranice a celkové pochopení minulé a budoucí funkce budovy - dovolit si zbourat hodnotné, odolat zbytečné reprodukci původních forem, hledání dostatečně kvalitních náhrad, skloubení současné technologie s možnostmi objektu. Přijetí myšlenky, že stavíme primárně výrobní, funkční objekt. Prostě pivovar a ne galerii."
Návrh pražského ateliéru Mimosa Architekti zachováva dobové prvky, ktoré dávajú zmysel aj pre dnešné využitie. Jeho podstatnú časť tvorí náprava toho, ako sa s objektom zaobchádzalo v čase po druhej svetovej vojne.
Architekti šetria výraznými gestami, ktoré nájdeme iba v najvýznamnejších polohách. Patrí medzi ne nový vstup do objektu, akcentovaný veľkorysým vonkajším schodiskom a presklenie hlavného štítu s priehľadom do výroby.“V interiéru plánujeme využít vybavení dřívější elektrorozvodny i mostový jeřáb a další objekty a povrchy,” dodávajú architekti.
Vizualizácie:
Ateliér: Mimosa architekti
Podklady: Linka
Fotografie: BoysPlayNice
Vizualizácie: mvize visualisation
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu