Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Nie je však nadstavba ako nadstavba. V niektorých prípadoch pribudnú na strechy romantizujúce vikiere, v iných zas odvážny novotvar. Na Jaselskej ulici autori ukázali, že s použitím klasických materiálov a súčasného architektonického jazyka možno vytvoriť architektúru, ktorá pôsobí akoby bola "odtiaľ". Dom si zachoval pôvodný charakter a podobu, pričom na najvyšších podlažiach vznikli otvorené priestory, ktoré sú charakterom bývania diametrálne odlišné od pôvodných bytov.
Zrekonštruovaný dom sa nachádza v atraktívnej lokalite Dejvice, v blízkosti stanice metra Hradčanská. Objekt je súčasťou kompaktnej blokovej zástavby domov z konca 19. a začiatku 20. storočia. Samotný dom aj s bývalou koniarňou vo dvore postavil v roku 1912 staviteľ Antonín Hulán. Dispozícia domu vychádza z konštrukčného trojtraktu s dvojramenným schodiskom umiestneným v ose dvorného traktu.
Na prízemí je dispozícia ovplyvnená prejazdom do dvora. Pôvodne sa počítalo s dvoma bytmi na poschodie, časom však bolo jasné členenie narušené úpravami dispozície. Rekonštrukcia domu spočívala predovšetkým v návrate k pôvodnému dispozičnému usporiadaniu a obnove autentického charakteru bytov. Do priestoru schodiska bol vstavaný výťah. K významným úpravám patrí aj rozšírenie balkónov na dvornej fasáde. Oprava fasády rešpektovala členenie a štruktúru povrchov. Práce zahŕňali odstránenie novodobých omietok, obnovu poškodeného tvaroslovia a štukových obrazcov. V nadstavbe vznikol priestor pre dva mezonetové byty v úrovni podkrovia.
Forma nadstavby je ovplyvnená kontextom okolitej zástavby. Zámerom bolo ponechať strešnú krajinu orientovanú do ulice bez rušivých prvkov v podobe vikierov, alebo strešných okien. Smerom do dvora sa snaží riešenie zhodnotiť ideálnu orientáciu pre funkciu bývania. Vyjadriť ju adekvátnym súčasným spôsobom, otvorenosťou a obytnosťou strešnej krajiny a dvorných traktov.
Nové rozšírenie je od dvorovej fasády hlboko ustúpené, v podstate je ukryté za strešnou rímsou. Netransparentné časti sú realizované ako ľahké, montované. Exteriérovú vrstvu tvorí obklad z medeného plechu. Nadstavba sa tak svojou farebnosťou a patinou približuje strešnej krajine okolitých budov.
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu