Advertorial

Kúpeľne snov - novinky značky hansgrohe

Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...

Veľkoplošné zasklenia od spoločnosti Internorm – maximálna flexibilita

Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.

Myotis - všetko pre Vaše interiéry...

Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.

Dizajn sa spája s prirodzenosťou: nové drevo-hliníkové okno od spoločnosti Internorm

Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...

Vzdelávacie centrum Hydropolis vo Vroclavi

Industriálny objekt ako výstavný priestor. Historická, technická, pamiatkovo chránená budova sa novým, moderným zásahom, posunula do polohy kultúrnej inštitúcie a vzdelávacieho centra.
Diela
Robert Pintér21.04.2016
10640+5
Vzdelávacie centrum Hydropolis vo Vroclavi
Autori: Maksymilian Majoch, Magdalena Piweková, Łukasz Markiewicz, Karol OrnatowskiRealizácia: 2015 - 2015Adresa: ul. Na Grobli 14/16, Wroclaw, PoľskoPublikované: 21. apríl 2016

Hydropolis je moderné múzeum ktoré návštevníkom predstavuje rôzne pohľady na vodu a jej aspekty. Múzeum je centrom ekologickej výchovy, vzdelávanie sa tu odohráva hravou formou. Výstavné priestory sú bez priameho osvetlenia a sú prispôsobené prispôsobené moderným formám prezentácie ako projekcie a veľkoplošné displeje. Hydropolis je miestom, kde sa nachádza množstvo multimediálnych technológií, výtvarných inštalácií a názorných modelov. Tieto názorné formy prezentácie majú za úlohu upozorniť na vodu a ukázať ju z rôznych zaujímavých uhlov pohľadu.

Foto: ART FM

Pamiatkovo chránená budova z 19. storočia, ktorej vlastníkom je správa vodovodov a kanalizácií Wrocław bola rekonštruovaná z pôvodnej podzemnej zásobárne pitnej vody do podoby výstavného priestoru.

Foto: ART FM

Vstupný priestor je navrhnutý ako nová budova k existujúcemu rezervoáru vody. Fasáda nových častí materiálovo ladí s neďalekou vodárenskou vežou - významnou architektonickou a technickou pamiatkou Vroclavi z 19. storočia. Pre vstupné priestory boli navrhnuté prírodné materiály ako betón, sklo a meď, ktorá bola použitá aj na pôvodných rezervoároch.  

Foto: ART FM

Fasády budovy sú väčšinou pokryté len hladkým alebo dierovaným medeným plechom. Na vnútorných povrchoch bola použitá predoxidovaná meď.

Foto: ART FM

Zaujímavosťou tejto stavby je fasáda vstupného priestoru, ktorá ponúka návštevníkom atrakciu v podobe 46,5m dlhej vodnej steny. Mechanizmus s tečúcou a padajúcou vodou je navrhnutý tak, že voda vytvára rôzne tvary, vzory alebo nápisy.

Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM

Expozícia múzea je poňatá formou príbehu. Návštevníci sa aktívne podieľajú na príbehu o počiatkoch vody vo vesmíre, poznávajú život v hlbinách oceánu, sledujú ako sa voda vynára na povrch. Výstava sa snaží poukázať aj na význam vody pre životné prostredie a potrebu vody pre človeka. Expozícia sleduje aj históriu hospodárenia s vodou od staroveku až po súčasné realizácie.

Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM
Foto: ART FM

Podklady: Copperaliance

Poloha diela

Maksymilian Majoch
Magdalena Piweková
Łukasz Markiewicz
Karol Ornatowski

Súvisiace články

Vložené
20. apríl 2016
0
1064
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím