Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
31. október 2018
0
1304

Kancelária spoločnosti Crowdberry, Bratislava

Neformálny priestor crowd-investingovej platformy. Miesto stretnutia firiem a potenciálnych investorov.
Kancelária spoločnosti Crowdberry, Bratislava
Autori: Ing. arch. Juraj TesákInvestor: CrowdberryPodlažná plocha: 240 m2Návrh: 2017 - 2017Realizácia: 2017 - 2017Adresa: Staromestská 3, Bratislava-Staré Mesto, SlovenskoPublikované: 8. november 2018

Zaujímavý koncept "investičnej kaviarne" je súčasťou interiéru v novej administratívnej budove na Staromestskej ulici v Bratislave. Cieľom architektov bolo vytvorenie prostredia, ktoré umožní biznis stretnutia aj neformálne posedenie pri káve. V návrhu sa snažili potlačiť korporátny "fíling" a vytvoriť podnetné miesto pre otvorenú spoločnosť. Flexibilné riešenie umožňuje organizovanie rôznych podujatí, vystavené projekty z portfóia spoločnosti zas dotvárajú "startupovú" atmosféru.

Spoločnosť Crowdberry vznikla ako prvá crowd-investingová platforma na Slovensku a v Českej republike. Pokrýva alternatívny segment investovania do lokálnych firiem s globálnym pôsobením, spája inovatívne spoločnosti so súkromnými investormi. Kancelárie preto museli poskytovať priestory na vzájomné stretávanie, prezentovanie zaujímavých myšlienok a spoločnú diskusiu.

“Mali sme zo strany investora veľkú dôveru a spolupráca prebiehala hladko. V prvej fáze sa riešilo, aký veľký by mal priestor vlastne byť a prechádzali sme rôzne varianty veľkostí a rozloženia kancelárií. Nakoniec vznikli dva paralelné svety - kaviarenský a pracovný,” približuje tvorivý proces architekt Juraj Tesák.

Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová

Hneď po vstupe sa človek ocitne v príjemnej investičnej kaviarni, ktorá tvorí centrálny priestor. Nachádza sa tu aj malé javisko určené na prezentáciu firiem a pohodlné sedenie navrhnuté na diskusiu s investormi.

Priestor je navrhnutý pre interaktívne eventy a stretávanie sa s klientmi. Cieľom architektov bolo vytvorenie miesta pre otvorenú spoločnosť, kde sa môže klient zastaviť na kávu a porozprávať sa o novinkách. Zodpovedajú tomu aj rôzne rôzne druhy sedenia - neformálne barové stoličky pri vyššom stole, klasické kaviarenské stolíky s pohodlnými stoličkami, či kreslá na javisku.

Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová

Interiér sa snažili architekti navrhnúť tak, aby sa tu mladé firmy a mladí investori cítili príjemne a aby bol zároveň potlačený korporátny feeling. „Mnoho ľudí ani netuší, že za stenou sa nachádzajú kancelárie, korporátny 'touch' je úplne potlačený,“ vysvetľuje architekt.

Uvoľnenú atmosféru podporuje aj priznaný betónový strop, vďaka ktorému je svetlná výška miestnosti až 3,6 metra. V celom priestore je inštalovaný flexibilný systém rampového osvetlenia, ktoré sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek potrebám. Môžu sa tu konať rôzne eventy, panelové diskusie, fotenie či prezentácie.

Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová

Súčasťou kaviarenského priestoru sú aj vystavené projekty z portfólia Crowdberry, ktoré podporujú celkovú atmosféru otvoreného zmýšľania. Netradičným riešením je priame napojenie malej kuchynky, ktorá je ukrytá za drevenou zástenou a v prípade potreby sa dá zatvoriť.

Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová

Na kaviarenský priestor nadväzujú dve presklené zasadačky, jedna menšia s kapacitou 8 ľudí a druhá väčšia pre 16 ľudí. Obe sú dobre odhlučnené a tak sa v nich môžu klienti nerušene rozprávať.

Na rozdiel od dynamického centrálneho priestoru sú pracovné miestnosti riešené stroho, tak aby sa tu človek cítil príjemne a nebol rozptyľovaný rušivými prvkami.

Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová
Foto: Andrea Kučišová

Pri tvorbe kancelárií sa architekti snažili o zakomponovanie drobných workplace princípov. Rozloženie stolov, stoličiek a nábytkov je ergonomicky prispôsobené prirodzenému pohybu na pracovisku. “Koncept pracovného miesta zabezpečuje, aby mali pracovníci rôzne možnosti, kde tráviť pracovný čas. To môže podporovať a prinášať rôzne talenty, nakoľko ľudia sa v týchto priestoroch cítia dobre a chcú tu pracovať,” dodáva na záver Juraj Tesák.

Podklady: JURAJ TESÁK ARCHITEKTI

Poloha diela

Ing. arch. Juraj Tesák

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím