Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Začiatok | 13.2.2020 17:00 |
Koniec | 22.3.2020 16:00 |
Miesto | Považskej galérii umenia v Žiline |
Adresa | Štefánikova ulica 2, Žilina, Slovensko |
Druh podujatia | Výstava |
Kontakt | PGU Žilina +421 41 562 25 22 pgu@vuczilina.sk |
Výstavný projekt Mesiac architektúry sa uskutočňuje v spolupráci so Slovenskou komorou architektov (SKA) a Spolkom architektov Slovenska (SAS). Zameriava sa na prezentáciu architektonických diel z celoslovenských súťaži organizovaných SKA, SAS a architektov zo žilinského regiónu. V aktuálnom ročníku opäť predstaví prihlásené a ocenené architektonické diela v súťaži Slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019, prihlásené a ocenené diela v súťaži Spolku architektov Slovenska. Tvorbu domácich architektov bude prezentovať výstava realizácií architektky Ľuby Koreňovej.
V osemnástom ročníku architektonickej súťaže Slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019 sa prihlásilo 100 návrhov z ktorých medzinárodná odborná porota vyhodnotila 18 nominácií v šiestich kategóriách: Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Interiér, Exteriér a Fenomény architektúry. Patrón architektúry je udelené ako štvrté ocenenie za osobitý prínos pre rozvoj architektúry. Rovnako bola udelená aj Cena verejnosti. Na výstave prezentujeme panely všetkých prihlásených, nominovaných a ocenených architektonických diel.
Spolok architektov Slovenska každoročne udeľuje prestížnu Cenu Dušana Jurkoviča za výnimočné architektonické dielo na Slovensku. Medzinárodná odborná porota udelila hlavnú cenu a štyri nominácie z prihlásených architektonických diel, ktoré všetky budú odprezentované na výstave.
Cenu Emila Belluša udelilo Prezídium Spolku architektov Slovenska za celoživotné dielo historičke architektúry PhDr. Kláre Kubičkovej, PhD. Na výstave odprezentujeme odborný profil výnimočnej práce pre architektúru.
CENA PROF. MARTINA KUSÉHO 2019
Cenu Prof. Martina Kusého za prezentáciu architektúry a architektonického diela udeľuje Spolok architektúry Slovenska od roku 2003. Odborná porota rozhodla o udelení dvoch cien za pozoruhodnú a sústavnú publicistickú, popularizátorskú, osvetovú, editorskú a žurnalistickú činnosť alebo za výnimočný počin realizovaný v týchto oblastiach Petrovi Miklošovi a Občianskemu združeniu ČIERNE DIERY.
ING. ARCH. ĽUBICA BRUNOVÁ-KOREŇOVÁ
Architektúra autorky (a jej kolektívu) citlivo reflektuje prostredie, do ktorého vstupuje. Intervencie do existujúcej štruktúry mesta a krajiny okrem autorskej intervencie vždy nesú stopy tohto rešpektu k lokalite.
Počas existencie ateliéru, neformálneho tvorivého spoločenstva, sa na práci a tvorbe zúčastnili viacerí mladí architekti, pre ktorých bol ateliér potrebnou platformou pred osamostatnením.
Aktuálni členovia ateliéru: Ľubica Brunová–Koreňová a Andrej Smatana, externe Anna Mäkká a Jana Gábrišová.
ING. ARCH. VÁCLAV FILANDR
Aktívny a výkonný architekt Ostravy a severnej Moravy. Od roku 1972 aj maliar sugestivného surrealizmu, fantazijného realizmu, lyriky, filozofie, tajomstiev a obrazovej imaginácie. V súčasnosti popri stále úspešnej architektonickej tvorbe, aj autor voľného cyklu sochárskych diel „DOMY V TRÁVE“ z rokov 2014-15. (PhDr. Bohumil Bachratý, CSc.)
Kurátori: Milan Mazúr, Dušan Voštenák
Titulná foto: zilinskyvecernik.sk
Načítavam diskusiu...