Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Tak ako každý rok, aj tentokrát počas septembra a októbra predstavíme najlepšie projekty, nominované v rámci celoštátnej súťaže o najlepšiu diplomovú prácu absolventov architektonických škôl na Slovensku - Ceny profesora Jozefa Lacka. Séria článkov vznikla vďaka úzkej spolupráci s tajomníkom a odborným garantom súťaže Jakubom Hantákom.
Jednotlivé školy (Katedry architektúry) nominovali tohto roku do súťaže spolu 17 absolventských projektov:
Fakulta architektúry a dizajnu STU v Bratislave - 8
Katedra architektúry SvF STU v Bratislave - 2
Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva v Nitre - 2
Fakulta umení TU v Košiciach - 2
Katedra architektúry VŠVU v Bratislave - 3
Dnes priblížime prácu "Mobilná pohotovostná nemocnica", ktorá vznikla na pôde Fakulty umení TU v Košiciach pod vedením Karola Gregora. Diplomant Peter Kopkáš sa venuje problematike akútnej hospitalizácie obyvateľstva počas krízových situácii. Hlavným cieľom práce je vytvorenie návrhu prototypu mobilnej pohotovostnej nemocnice (Mobile Emergency Hospital - MEH), ktorá je vizionárskym objektom spájajúcim architektúru s leteckou technikou.
"...Práca spočíva v analyzovaní a využití najnovších medicínskych zariadení a technológií, ich možný prínos pre architektúru a technické riešenie nemocníc.
Mobilná pohotovostná nemocnica vychádza z princípu mobilnej poľnej nemocnice, ktorá je špecializovaným zariadením určeným pre poskytovanie pohotovostnej zdravotnej starostlivosti na rôznych miestach, najmä v reakcii na katastrofy, krízy alebo situácie, keď môže byť tradičná zdravotnícka infraštruktúra preťažená, nedostupná, poprípade z dôsledku vzniknutej katastrofy vyradená.
Jednotky MEH sú nasadzované na rýchle zriadenie dočasného zdravotníckeho zariadenia v oblastiach postihnutých katastrofami, v konfliktných zónach či počas rozsiahlych kritických udalostí.
Tieto zariadenia zohrávajú kľúčovú úlohu pri poskytovaní včasnej a efektívnej lekárskej starostlivosti v náročných a nepredvídateľných situáciách, čím prispievajú k celkovému úsiliu o reakciu na núdzové situácie."
Plagáty:
Vybrané strany z prezentácie:
Kompletné portfólio - teoretická časť:
Kompletné portfólio - výkresová časť:
Vizualizácie: