Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Tak ako každý rok, aj tentokrát počas septembra a októbra predstavíme najlepšie projekty, nominované v rámci celoštátnej súťaže o najlepšiu diplomovú prácu absolventov architektonických škôl na Slovensku - Ceny profesora Jozefa Lacka. Séria článkov vznikla vďaka úzkej spolupráci s tajomníkom a odborným garantom súťaže Jakubom Hantákom.
Jednotlivé školy (Katedry architektúry) nominovali tohto roku do súťaže spolu 17 absolventských projektov:
Fakulta architektúry a dizajnu STU v Bratislave - 8
Katedra architektúry SvF STU v Bratislave - 2
Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva v Nitre - 2
Fakulta umení TU v Košiciach - 2
Katedra architektúry VŠVU v Bratislave - 3
Dnes priblížime prácu "Červená Bratislava: Mestské nájomné bývanie, lokalita Varšavská", ktorá vznikla na pôde Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave pod vedením Michala Janáka. Klaudia Ovadová sa zaoberá témou mestského nájomného bývania na Kaukazskej ulici v Starej Petržalke, inšpirovaného fenoménom "Červená Viedeň". Práca skúma historické aspekty sociálneho bývania a aplikuje ich na súčasný kontext, pričom zdôrazňuje význam komunitného života a udržateľnosti v mestskom plánovaní. Výsledkom je návrh, ktorý má za cieľ poskytnúť kvalitné bývanie a zároveň podporovať spoločenské väzby. Autorka vypĺňa dvojhektárový pozemok štvorpodlažnou blokovou zástavbou s 300 bytmi, pričom kladie dôraz na efektívne využitie priestoru. Kľúčovým prvkom je päť odlišných dvorov, ktoré spájajú súkromné a verejné funkcie: súkromná časť umožňuje pestovanie rastlín, zatiaľčo verejná časť obsahuje tržničnú piazzetu s vybavenosťou. Predzáhradky rozširujú bezbariérové byty o vlastné vonkajšie priestory. Pavlačové bytové domy ponúkajú prístup k vonkajším aktivitám v podobe "kĺbov" a slúžia ako miesta pre komunitné záhrady, čitárne a relaxačné zóny.
Plagát:
Vizualizácie:
Fotografie modelu:
Kompletné portfólio: