Prihlásiť sa na medzinárodnú architektonickú súťaž BigMat International Architecture Award’25 je možné až do 15....
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Boli sme zvedaví, ako sa zariadil renomovaný výrobca stavebných materiálov a riešení, keď sa sťahoval do svojich nových priestorov. Ako sa mu podarilo naplniť firemný marketingový slogan: “...pomáhame ľuďom realizovať pekné a zdravé bývanie…”, keď ho potreboval aplikovať pre svoje vlastné pracovné prostredie a vytvoriť priestor, v ktorom bude vedenie a časť zamestnancov tráviť podstatnú časť pracovnej doby.
Zdá sa, že sa im to podarilo. Predpokladom bol normálny (rozumej profesionálny) prístup. Veci majú robiť ľudia, ktorí to robiť vedia. Úlohou poverili architekta, vybraného v užšej vyzvanej súťaži. Garantom výsledného riešenia bol ateliér Sebastiána Nagya, ktorý koordinoval celý proces návrhu a realizácie, od začiatku až do konca.
Charakteristickými črtami priestoru sú neutrálnosť, narábanie so základnými geometrickými tvarmi, farebná striedmosť, cit pre detail a účelná práca so zverenými prostriedkami. Interiér je zároveň útulný i primerane reprezentatívny.
Myslíme si, že architekt i investor konali v zhode (aspoň to tak vyzerá) a výsledok ich teší.
Kancelárie sa nachádzajú v novej zástavbe polyfunkčného komplexu Zuckermandel, v administratívnej budove v prvej línii, pri ceste. Priestory na najvyššom poschodí šesťpodlažnej budovy boli pôvodne plánované pre bývanie. Tomu zodpovedá aj stavebná výška 3m, ktorá do značnej miery ovplyvnila architektonické riešenie interiéru. Benefitom však je ničím nerušený výhľad na Dunaj a hradné bralo.
Dispozícia:
Na vchod nadväzuje hala s recepčným pultom. Lobby s kuchynkou a sedením slúžiace návštevníkom aj zamestnancom firmy. V komunikačných priestoroch je umiestnených viacero “oddychových” zón. V chodbe smerujúcej od recepcie ku kanceláriám vizuálne dominuje rad otočných panelov, ktoré filtrujú priame pohľady a zároveň zakrývajú rôznorodé stĺpy. Podobne je riešené oddelenie lobby a prednáškovej miestnosti.
Vertikálne členenie dverí a otočných panelov vysokých na celé podlažie opticky koriguje nízku svetlú výšku priestoru. Podhľady riešia rovnaký problém. Nevyhnutné inštalácie a dokonca aj líniové svietidlá sú ukryté na čiernom pozadí za jednoduchou kovovou mriežkou. Pri pohľade na stropy je čitateľné členenie dispozície. V kanceláriách a lobby sú tmavou farbou natreté inštalácie a strop krytý zavesenými podhľadmi z laminovaných panelov s drevenou dyhou. V kanceláriách sú do medzier medzi panelmi integrované líniové svietidlá, v lobby zas podhľady tvoria kompaktný blok, ktorý po obvode lemujú svietidlá “zacvaknuté” na vodiace lišty. Drevené prvky sa objavujú aj v miestnosti vedenia, kde sú vsadené do plného podhľadu.
K elementárnej geometrii pomáhajú aj lakované bezrámové dvere so skrytou zárubňou na celú výšku priestoru (2100, 2400 až 2600mm od spoločnosti Dorsis).
Ako odkladacie priestory slúžia bloky vstavaných skríň, osadené do vystavaných ník a lineárne úložné priestory pod oknami. Neutrálnu farebnosť interiéru oživujú vybrané prvky červenej a modrej farby.
Na podlahách použité celoplošné sivé koberce sú lokálne oživené farebnými plochami. Tie slúžia ako rámec určujúci ukotvenie nábytku v priestore.
Výraznejším krokom je použitie travertínu na podlahách a vybraných stenách hygienických miestností. Prírodný kameň oživuje inak strohé riešenie s prevahou bielej farby.
Autor a podklady: sebastian nagy | architects
Načítavam diskusiu...