Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Byť chvíľu in alebo out. Vnútri a mimo. Výstup a nástup. Prechádzať sa, prechádzať niečím. Ísť tam spolu alebo byť sám.
Drobný experiment, ktorý vytvára predpoklady pre "skultúrnenie miesta". Či už ako dejisko menších akcií a susedských stretnutí, alebo dielo vo verejnom priestore.
Priestorová štruktúra inOut vznikala na pražskom Karlíne v rámci výtvarného festivalu m3/umění v prostoru. Na trávniku, v priesečníku ulíc Hybešova, Pernerova a Kubova bola vytýčená os vymedzujúca dva karlínske svety.
V prvom prevláda bývanie. Pokojné mestské bloky postavené v secesnom štýle striedajú budovy škôl, areál Českého rozhlasu, či priľahlý park a monumentálna baroková Invalidovňa. Naopak západná časť orientovaná smerom ku karlínskemu tunelu, prístavu a nádražiu Florenc sa zhusťuje, žije developerskou a dopravnou aktivitou. V tejto osi leží pomyselná “chrbtica” štruktúry, ku ktorej v priebehu niekoľkých mesiacov pribudlo niekoľko drevených segmentov.
Takto definovaný spôsob rastu umožnil počas inštalácie flexibilne reagovať postupným návrhom proporcií jednotlivých segmentov. Tvorivý proces prebiehal počas celej doby konania festivalu. Postupne vyrástla hladká stena s úzkymi vertikálnymi priehľadmi (OUT) a z opačnej strany priestorovo členitejšia štruktúra (IN).
Aj po skončení festivalu zostáva inštalácia na svojom mieste, stáva sa súčasťou kultúrnych a susedských stretnutí. Zmysel štruktúry je ponechaný na interpretáciu okoloidúcim, školákom a návštevníkom blízkej kaviarne.
Podklady: zero-order architecture