Prihlásiť sa na medzinárodnú architektonickú súťaž BigMat International Architecture Award’25 je možné až do 15....
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Byť chvíľu in alebo out. Vnútri a mimo. Výstup a nástup. Prechádzať sa, prechádzať niečím. Ísť tam spolu alebo byť sám.
Drobný experiment, ktorý vytvára predpoklady pre "skultúrnenie miesta". Či už ako dejisko menších akcií a susedských stretnutí, alebo dielo vo verejnom priestore.
Priestorová štruktúra inOut vznikala na pražskom Karlíne v rámci výtvarného festivalu m3/umění v prostoru. Na trávniku, v priesečníku ulíc Hybešova, Pernerova a Kubova bola vytýčená os vymedzujúca dva karlínske svety.
V prvom prevláda bývanie. Pokojné mestské bloky postavené v secesnom štýle striedajú budovy škôl, areál Českého rozhlasu, či priľahlý park a monumentálna baroková Invalidovňa. Naopak západná časť orientovaná smerom ku karlínskemu tunelu, prístavu a nádražiu Florenc sa zhusťuje, žije developerskou a dopravnou aktivitou. V tejto osi leží pomyselná “chrbtica” štruktúry, ku ktorej v priebehu niekoľkých mesiacov pribudlo niekoľko drevených segmentov.
Takto definovaný spôsob rastu umožnil počas inštalácie flexibilne reagovať postupným návrhom proporcií jednotlivých segmentov. Tvorivý proces prebiehal počas celej doby konania festivalu. Postupne vyrástla hladká stena s úzkymi vertikálnymi priehľadmi (OUT) a z opačnej strany priestorovo členitejšia štruktúra (IN).
Aj po skončení festivalu zostáva inštalácia na svojom mieste, stáva sa súčasťou kultúrnych a susedských stretnutí. Zmysel štruktúry je ponechaný na interpretáciu okoloidúcim, školákom a návštevníkom blízkej kaviarne.
Podklady: zero-order architecture
Načítavam diskusiu...