Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
K dispozícii je tu: http://issuu.com/archinfo4/docs/rua_32mbl?e=0
Pohľad z rôznych strán na problém navrhovania udržateľnej architektúry. Zatiaľ najkomplexnejšia syntetická publikácia na túto tému na Slovensku .
V etape návrhu sa rozhoduje o celom výsledku. A práve aspekt energeticky úspornej, environmentálne ohľaduplnej a zároveň i esteticky a architektonicky kvalitnej architektúry stojí za to, aby mu architekti, špecialisti a investori venovali primeranú pozornosť. Prioritne je to v záujme budúceho používateľa objektu. Či už z hľadiska kvality obytného prostredia, z hľadiska úspor prevádzkových nákladov, alebo z hľadiska ochrany životného prostredia... Núti nás k tomu aj legislatíva a blížiaci sa horizont roku 2020 (smernice európskeho parlamentu a rady 2002/91/ES (EPBD I) a 2010/31/EU (EPBD II) o energetickej hospodárnosti budov).
"Udržateľné navrhovanie" nie je len o splnení predpísaných technických parametrov. Je to zložitý multidisciplinárny tvorivý proces, výsledkom ktorého by mala byť budova v ktorej sa budú prednostne dobre cítiť ľudia (jej používatelia) - a ktorá bude zároveň dobrá i po všetkých iných stránkach... Práve na takéto hľadiská sa zameriava kolektív autorov pod vedením profesora Roberta Špačka a docenta Henricha Pifka. Publikáciu spracovali špičkoví odborníci v tejto oblasti. Iniciatíva k vydaniu vyšla zo Slovenskej Komory architektov. Vydalo ju vydavateľstvo ARCHINFO v roku 2013.
Editori (bez uvedenia titulov): Robert Špaček, Henrich Pifko
Autori (bez uvedenia titulov): Julián Keppl, Lorant Krajcsovocs, Ján Legény, Peter Lovich, Peter Morgenstein, Alena Ohrazenská, Dušan Petráš, Henrich Pifko, Branislav Puškár, Lukáš Šíp, Robert Špaček, Henrieta Tolgyeessyová
Veríme, že Rukoväť udržateľnej architektúry pomôže získať základný prehľad o problematike udržateľného navrhovania a že bude podnetom pri rozmýšľaní pri príprave každej novej stavby.
Prajeme zaujímavé čítanie.
Rukoväť si môžete stiahnuť aj vo formáte PDF v nasledujúcej prílohe: