Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Dnes, 26. júla 2019, vo veku 89 rokov, zomrel významný slovenský architekt druhej polovice 20. storočia.
Zachoval za sebou diela, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo v tomto období na Slovensku vzniklo. Okrem iného je aj autorom ikonického bratislavského Krematória, kde bude vo štrvrtok 1. augusta o 11.00 hod. prebiehať posledná rozlúčka.
Ferdinand Milučký bol činný nielen v oblasti architektúry, ale venoval sa aj pamiatkovej tvorbe, urbanizmu, interiéru a výstavníctvu.
Medzi jeho najznámejšie projekty patria Krematórium a urnový háj v Bratislave, Dom umenia v Piešťanoch, aj bratislavské sídlisko Trávniky.
Autorsky sa podieľal aj na budovách československých (dnes slovenských) veľvyslanectiev v Moskve a v Ríme.
Pracoval tiež na návrhoch Strojníckej fakulty STU, aj výstavných pavilónov v areáli PKO na nábreží Dunaja (dnes už zbúraných).
Výber z tvorby (wikipedia):
Občianska vybavenosť a rodinné domy
Rekonštrukcie (budovy a interiéry)
Charakter Milučkého tvorby výstižne zhrnul Matúš Dulla: „Diela Ferdinanda Milučkého sú vynikajúcimi ukážkami čistej moderny v jej neskorej, vyzretej forme. Ani u jedného z našich architektov neprenikla očisťujúca výtvarná sila tak hlboko do kompozície, tektoniky alebo detailu stavby. Milučký chápe architektúru ako exkluzívny umelecký čin a výtvarnosť uprednostňuje pred inými, hoci funkcionálnymi architektonickými hľadiskami."
V roku 2005 bol jeho spoločenský prínos ocenený Radom Ľudovíta Štúra II. triedy za architektúru a umenie.