Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Tak ako každý rok, aj tentokrát počas septembra a októbra predstavíme projekty, nominované v rámci celoštátnej súťaže o najlepšiu diplomovú prácu absolventov architektonických škôl na Slovensku - Ceny profesora Jozefa Lacka.
Jednotlivé školy (Katedry architektúry) nominovali tohto roku do súťaže spolu 19 absolventských projektov:
Pokračujeme na pôde Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva v Nitre. Diplomová práca Tímey Žolobaničovej, ktorá vznikla pod vedením Roberty Štěpánkovej, sa zaoberá témou stratených miest a objasňuje ich zastúpenie a úlohu v mestskom systéme.
"Diplomová práca sa zaoberá témou stratených miest a objasňuje ich zastúpenie a úlohu v mestskom systéme. Cieľom práce bolo začlenenie vágnych miest do mestského systému a ich následné zapojenie do systému funkčných verejných priestorov sídla. Približuje pojmy ako stratené miesto, vágny terén, nemiesta, tretia krajina alebo mestská džungľa. Prehľad literatúry mapuje teoretické poznatky o stratených miestach, vágnom teréne, nemiestach či mestskej divočine v súčasnosti ale aj histórii.
Práca sa snaží priblížiť fenomén stratených miest, ktorý je v súčasnosti málo známy. Analýzy sa snažia ukázať, ako je súčasné mesto pretkané týmito nemiestami a poukazuje na ich veľký potenciál v mestskom systéme.
V návrhovej časti sa zaoberá začlenením ´nemiest´ do mestského systému, vytvorením modulového riešenia na vylepšenie rôznych typov vágnych priestranstiev. Samotné podrobné návrhy sa venovali aplikácii modrej a zelenej infraštruktúry na vybraných miestach, ich krajinno-architektonickému riešeniu s pridanou hodnotou - výtvarný prvok. To viedlo k posilneniu ekologickej, spoločenskej a miestotvornej funkcii stratených miest.." píše v extrakte práce diplomantka.
Textová časť diplomovej práce:
Grafická časť diplomovej práce:
Plagát:
Osobité poďakovanie patrí Jakubovi Hantákovi