Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
InoBat sa zaoberá výskumom, vývojom a výrobou batérií. V posledných mesiacoch firma okrem iného úspešne otestovala 31 Ah batériu s gravimetrickou hustotou energie 328 Wh/kg. Vývoj článkov, vhodných napríklad pre vysokovýkonné dopravné prostriedky, pritiahol zahraničný kapitál. Bolo zrejmé že InoBat plánuje v rámci medzinárodnej spolupráce výraznú expanziu a výstavbu nových výrobných kapacít.
(Pozn.: Minulý mesiac sa udial veľký krok. Možno ste v dennej tlači zaregistrovali s veľkou slávou oznamované titulky, že Slovensko sa dočká prvej batériovej "gigafactory", za účasti spoločného podniku slovenského InoBat-u a čínskej spoločnosti Gotion. Výrobná továreň na batérie Gotion InoBat Batteries s vysokou produkčnou kapacitou pre európskych zákazníkov bude (po hľadaní lokality v rámci možností strednej Európy) napokon stáť v Šuranoch. Na ploche 65 hektárov by malo vzniknúť približne 1 500 pracovných miest. V prvom štádiu by mala mať kapacitu 20 GWh. Výrobný potenciál má však časom dosiahnuť až 40 GWh. Plné spustenie výroby sa očakáva v roku 2026).
Centrála slovenského InoBat-u sídli v priemyselnej zóne Voderady. Vedecko-výskumné centrum je úzko prepojené s pilotnou technologickou linkou. Prevádzkové priestory dopĺňa otvorená administratívna časť s flexibilným usporiadaním pracovných miest.
Ako stavebný základ pre objekt InoBat Volta I poslúžila výrobno-skladová hala, opláštená štandardnými sendvičovými panelmi. Architekti nahradili pôvodný plášť na mieste administratívnej časti presklenou fasádou. Nové nárožie tak charakterizuje kompozícia nepriehľadných a transparentných výplní na pravidelnej pixelovej sieti fasády.
Vnútorné prostredie v zónach výskumu, vývoja a výroby je prísne regulované, s ohľadom na zabezpečenie požiadaviek jednotlivých technologických procesov. Špeciálny systém vzduchotechniky dokáže filtrovať aj drobné nečistoty a zabezpečiť požadovanú nízku vlhkosť vzduchu. Podporné zariadenia TZB sú situované pri zadnej fasáde budovy.
Rozsiahle plochy presklenej fasády prepájajú pracovisko s exteriérom a reflektujú priestorové usporiadanie s delením na administratívnu a výrobnú časť.
Stvárnenie interiéru bez zbytočných dekorácií priznáva utilitárnu povahu stavby. Architekti sa zameriavajú na efektívnosť a flexibilitu prevádzky.
Porovnanie pôvodného a aktuálneho riešenia. Fotografie z procesu výstavby: