Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Prešovský ateliér má na konte viacero náročných konverzií, ktoré aj s odstupom času obhájili svoje kvality. Stačí spomenúť Kasárne/Kulturpark, či košické Kino Úsmev - priestory s pestrou kultúrnou náplňou, ktoré žijú vlastným, rozmanitým životom. Architekti sa pustili do zaujímavého projektu aj na domácej pôde. Tentokrát v centre mesta a v komornej mierke. Výsledkom je utilitárny objekt, ktorý však nepostráda architektonickú kvalitu.
Kultúrny priestor Viola sa nachádza v bezprostrednej blízkosti historického jadra Prešova, v parteri polyfunkčného objektu z 90. rokov.
V prvej etape (2016) bola realizovaná prestavba priestorov bývalej pizzerie na literárnu kaviareň. Následne, v roku 2018, bola na mieste prevádzky copycentra dokončená multifunkčná sála, slúžiaca pre divadelné predstavenia a koncerty. Centrum pre umenie spravuje občianske združenie, ktoré sa venuje práci so školákmi, organizuje kultúrne akcie, vzdelávacie podujatia a výstavy. Novú funkčnú náplň indikuje zo strany exteriéru tmavý obklad z cementotrieskových dosák, kombinovaný s vertikálnymi drevenými lamelami .
Každý z priestorov má samostatný vstup z Tkáčskej ulice, čo zabezpečuje ich autonómnosť, súčasne však oba priestory pôsobia vo vzájomnej synergii.
Priestor literárnej kaviarne je definovaný trojicou elementov: barovým boxom, knižnicou a pódiom, ktoré sú zhotovené z prírodnej preglejky. Bielený drevený obklad stien pôsobí v dialógu s lamelovým podhľadom z rovnakého materiálu, ktorý zabezpečuje dobrú akustiku v interiéri.
Brúsený betón na podlahách strieda odolný koberec. Osvetlenie je kombináciou zavesených montúr s elementárnymi žiarovkami a LED pásov.
Sálu realizovanú v druhej etape projektu formuje novovytvorená elevácia s pevným sedením, organizovaným v siedmych radoch.
Takmer monochromatické riešenie interiéru vytvára priestor, ktorý je pozadím pre „pestrofarebnú“ produkciu.
Na čierno morený obklad stien s vertikálnou štruktúrou zabezpečuje kvalitnú akustiku sály.
Minimálny vstupný priestor so šatňou sa prostredníctvom veľkorysého okna otvára do Jarkovej ulice.
Na podlahách nájdeme opäť kombináciou odolných kobercov a brúseného betónu.
Blok hygienického zázemia je vďaka kontrastnej farebnosti ľahko identifikovateľný.
Exteriér je pokračovaním prvej etapy a svojou materialitou nanovo definuje parter polyfunkčného objektu.
Podklady: zerozero