Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Kabelovna Studios sa nachádzajú v bývalej továrni na výrobu elektrických káblov v pražskej časti Holešovice. Objekt, postavený v roku 1908, je súčasťou tamojšej slávnej robotníckej kolónie zo 70. rokov 19. storočia. Odvtedy sa síce okolie bývalej továrne výrazne zmenilo, ale mestský blok si zachoval svoju industriálnu atmosféru.
Hala, v ktorej vznikli nahrávacie štúdiá, združuje ateliéry viacerých kreatívnych povolaní. Zaujímavý mix dotvárajú dizajnéri, maliari, alebo napríklad módny návrhár.
Podľa slov architektov výsledné riešenie nahrávacích štúdií zohľadňuje potreby interpretov, ktorí trávia pri nahrávaní zväčša dlhé hodiny. Dôležité je v tomto prípade denné svetlo, ktoré do interiéru vstupuje strešnými svetlíkmi pôvodnej industriálnej haly, vizuálny kontakt so zvyškom priestoru a oddychové zóny. Starostlivo zreštaurované tehlové múry a päť metrov vysoké šikmé stropy bývalej továrne, spolu s umelecky stvárenými absorbčnými panelmi, tvoria kvalitnú akustiku priestoru.
Autori sa v návrhu snažili vyzdvihnúť genius loci pôvodnej stavby. Priestor zjednocuje nová anhydritová podlaha, tvorí neutrálnu kulisu pre výrazné textúry a povrchy. Nové prvky (dvere, technické vybavenie…), ale tiež pozadie pre staršie kusy nábytku a svietidlá, definuje čierna farba.
Nové priestorové riešenie je jednoducho čitateľné - veľká spoločná miestnosť / obývacia izba využíva najväčšiu časť pôdorysu haly. Víta hostí recepčným stolom, posedením a kuchynskou linkou, zatiaľ čo nahrávacie štúdiá sú prístupné za čiastočne presklenými dverami. Každé štúdio má k dispozícii vlastnú nahrávaciu miestnosť. V časti týchto priestorov zostáva napriek odhlučneniu akustickými panelmi odhalená časť pôvodného muriva.
Atmosféru dotvára repasovaný nábytok: sedenie je kombináciou sedačiek a kresiel Bratislava zo 70. rokov. Divadelné lavice, ktoré sa nachádzajú v "obývacej izbe" štúdia, obslúžia počas večierkov aj väčší počet hostí.
Neónové svetlá, navrhnuté architektmi, odkazujú na funkciu štúdia. Dynamické línie sa pri pohybe priestorom neustále menia.
Materiály:
Autor: B² Architecture
Podklady: Linka
Fotografie: Alex Shoots Buildings