Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
"Návrh sme poňali ako cestu jej životom, výstavný systém v jednotlivých miestnostiach postupne prechádza od bielej cez odtiene šedej až do úplne čiernej farby samotného katafalku, v ktorom je uložené mumifikované telo grófky," približuje koncept výstavy Andrej Olah.
Expozícia bola inštalovaná počas letnej sezóny v priestoroch kaštieľa Betliar. Príbeh Žofie Andrássyovej-Serédyovej, hradnej pani Krásnej Hôrky a manželky kuruckého generála Štefana Andrássyho zaujíma od nepamäti návštevníkov expozícií betliarskeho kaštieľa i hradu Krásna Hôrka. Okrem romantického príbehu, známeho z Jókaiho slávneho historického románu Levočská biela pani stojí za populárnosťou Žofie a s ňou súvisiacej histórie aj jej “zázračne” zachovalé telo. Ambíciou výstavy bolo predstaviť obdobie života tejto zaujímavej historickej osobnosti v čase posledného stavovského povstania, poukázať na unikáty zachovalé z tejto doby v zbierkovom fonde kaštieľa Betliar a hradu Krásna Hôrka a zároveň ponúknuť návštevníkom výsledky bádania v laboratóriách.
Život a kultúru doby Žofie Serédyovej verne odzrkadľujú predmety patriace jej najbližším príbuzným, ako sú napríklad unikátne renesančné a barokové šperky, zlatnícke práce, sklo, keramika, výtvarné diela, textílie a nábytok.
Architektom sa podarilo úspešne začleniť súčasnú, jednoduchú a čistú podobu nových prvkov expozície do okolitého historického rámca. Viac ako slová predstavia výsledok nasledovné obrázky.
Podklady: GRAU