Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Adaptácie industriálnych objektov často umožňujú využiť ich nenapodobiteľnú priestorovú kvalitu. Pri prevládajúcich novostavbách, ktoré vznikajú vo svetle dnešných štandardov a kritérií je štvormetrová svetlá výška vzácnym východiskom…
Bratislavský ateliér What Architects. už v minulosti ukázal pri podobných zadaniach cit pre prácu s priestorom a využitie potenciálu pôvodných bytov. Za spomenutie stojí Prízemný byt pri kalvárii (laureát CE ZA AR 2018) a Storočný byt v bratislavskom Starom Meste.
Loft je súčasťou domu, ktorý vznikol prestavbou bývalého “Skladu C”, jednej z dvojice zachovaných budov kedysi rozsiahleho areálu Ludwigovho mlyna. Pôvodná budova bola dokončená v roku 1934, podľa návrhu architektov Cyrila Urbana a Juraja Tvarožka. Aj keď nedávna konverzia a nadstavba výrazne zmenila tvár objektu, charakteristické zošikmené trámy železobetónového stropu, dimenzie otvoreného priestoru aj drevené nosníky a záklop stále ostávajú súčasťou interiéru a formujú jeho identitu.
Návrh ateliéru What Architects prostredníctvom ľahkej vloženej oceľovej konštrukcie rozvíja bývanie na dvoch úrovniach. Dôležité je minimum pohľadových bariér a celistvé pôsobenie priestoru. Zjednocujúca biela farba necháva vyniknúť kresbu dreva a nové nábytkové solitéry. Prevláda poctivá materialita, priznané štruktúry a povrchy...
Viac slovami autorov:
Obnažený skelet bývalého Skladu C z roku 1934 zostáva v našom návrhu priznaný. Do industriálneho objektu vkladáme dve úrovne bývania: prízemie slúži ako denná zóna a na úrovni vloženého medzistropu je situovaná spálňa s pracovňou. Pod prostú oceľovú konštrukciu vkladaného mezanínu sme umiestnili zázemie bytu - kúpeľňu, kuchyňu a šatník. Veľkorysému priestoru dennej zóny dominuje betónový stĺp s atypickým zošikmeným nosníkom v sprievode pôvodného dreveného trámového stropu. Okennú fasádu dopĺňame vysokou vstavanou knižnicou.
Podklady: What architects.
Foto: Nora a Jakub Čaprnkovci