Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Stvárnenie interiéru kancelárií svojej brnianskej pobočky zverila softvérová spoločnosť ESET česko-slovenskému ateliéru Studio Perspektiv. Kolektív okolo Jána Antala a Martina Stáru má bohaté skúsenosti, najmä s realizáciou kancelárskych priestorov. V pražskej a bratislavskej pobočke ateliéru pracuje aktuálne vyše 20 architektov. (Bratislavská odnož ateliéru napríklad aktuálne pracuje na projekte zdieľaného pracoviska v budove Jurkovičovej teplárne).
Perspektiv v prezentovanom príklade pretavil svoj pohľad na pracovisko interiéru IT firmy, ktorá dbá na kvalitu pracovného prostredia. (Príkladom, že klientovi záleží na na dobrej architektúre, môže byť výberové konanie na projekt rozsiahleho bratislavského campusu, v ktorom zvíťazil dánsky ateliér BIG).
Ateliér Studio Perspektiv navrhol nové kancelárie pre špecialistov na kybernetickú bezpečnosť. “Koncepcia je postavená na kontraste technológií a človeka. Rovnako ako pri androidovi ESET – tvári spoločnosti chrániacej digitálny svet. Ideu stvárňuje kombinácia priemyselne a ručne vyrábaných prvkov,” vysvetľujú architekti.
Architekti dbali predovšetkým na komfort prostredia a filtráciu okolitých vplyvov a ruchov. Pracovisko pre 80 zamestnancov ťaží z čistej plochy 1200 m2. Prioritou bol akustický komfort a oddelené kancelárie. Najväčší pracovný priestor ponúka miesto maximálne pre 12 zamestnancov. Vďaka dvojitým preskleným priečkam do kancelárií a zasadačiek nepreniká vonkajší ruch.
“V priestore sme sa rozhodli rozohrať hru solitérnych blokov. Vďaka tomu kancelárie nepôsobia uniformne a uzatvorene. Rohy zostávajú otvorené, nechceli sme z priestoru urobiť uzatvorený monolit,“ komentujú riešenie architekti Ján Antal a Martin Stára.
Vírusy pod drobnohľadom
Vienna, One Half, Black Energy a Stuxnet: pre laikov nezrozumiteľné názvy. IT špecialisti však vedia, že sa za nimi skrývajú trójske kone a počítačové červy. Práve stretnutie s jedným z historicky prvých vírusov (Vienna) stálo na počiatku cesty spoločnosti ESET, ktorej zakladatelia ho ako prví detekovali. Táto udalosť sa stala ústredným motívom celého priestoru a predovšetkým zasadacích miestností. Spojujúcim prvkom v každej z nich sú atypické kovové skrinky. Všetky symbolizujú vizuálnu podobu spomínaných škodlivých kódov. Autori pracujú s detailmi, žíhané povrchy dopĺňajú vypálené motívy, alebo podsvietenie.
Klubovňa vo svetle neónov
Centrom spoločenského života brnianskej kancelárie je herňa s hernou konzolou a biliardom. Priestor sa dá jednoducho uzavrieť prostredníctvom atypických dverí z drôtoskla. Pri väčších akciách sa tak otvára väčší priestor s nadväzujúcim posedením a kuchyňou. Z herne sa stáva štýlový bar. Architektov inšpirovala susedná budova Moravského zemského archívu, ktorej fasádu osvetľujú modré a červené neóny. “Hoci sme väčšinu kancelárií smerovali do iných miest, s vyšším svetelným komfortom, realizácia game roomu bola pre toto miesto ako stvorená. Vo večerných hodinách svetlá dotvárajú klubovú atmosféru,'' dodávajú architekti Antal a Stára.
Priestor dopĺňa jedáleň s 5,5 metrovým stolom z masívneho duba. Výraznú farbu firemnej identity reprezentujú v priestore jedálenské stoličky.
Prácu ateliéru so svetlom, farbami a atmosférou reflektuje aj fotografický koncept slovenského dua Nora & Jakub. Kompozíciu doplňujú dizajnové dekorácie od českých a slovenských výrobcov.
Autor: Studio Perspektiv
Podklady: Artspeak, fotografie: Nora a Jakub Čaprnkovci
Načítavam diskusiu...