Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Za približne 4 000 dolárov (+ 250 dolárov doprava do Európy) si môžete už objednať relatívne revolučné zariadenie FarmBot, ktoré v sebe kombinuje tri technologické fenomény, ktoré sa v posledných rokoch presadzujú stále viac v najrôznejších ľudských činnostiach - robotizácia, umelá inteligencia a tlač komponentov 3D na tlačiarni. Jeho cieľom je pritom "len" vysádzať rastlinky a starať sa o ne.
Funguje v pricípe ako 3D tlačiareň. Len namiesto tlače z roztaveného plastu výmenné hlavice vedia vysádzať semená rastlín, polievať a hnojiť ich, odstraňovať burinu... a prípadne ďalšie činnosti, ktoré budú naprogramované a budú ich zvládať rôzne dodávané hlavice.
Farmbot je open-source projekt, ktorý sa dostal do finále súťže Hackaday Prize. Skladá sa z nosnej konštrukcie, krokových motorov NEMA 17, počítača Raspberry Pi 2 a Arduino Mega 2560. Kalifornská spoločnosť stojaca za jeho výrobou vyzberala už viac ako 500 tisíc dolárov od spustenia kampane. To je vyše päťnásobok požadovanej čiastky. Výrobca predpokladá predaj prvých kusov začiatkom februára 2017.
Ovládanie zariadenia je veľmi jednoduché. Je na postavené na open source systémoch.
Takže už onedlho budú naše domy tlačiť v mierke 1:1 3D tlačiarne a záhradky budovať a udžiavať takisto roboty (?)
Na plánovanie výsadby nepotrebujete žiadne zručnosti programátora. Nastavenie robota je veľmi intuitívne. Pripomína skôr počítačovú hru. V počítači si nastavíte o aké rastliny máte záujem, koľko a vakých rozostupoch by ich malo byť. Robotovi zadáte podmienky pestovania, ako je frekvencia polievania, svetlo, vzájomné odstupy rastlín a iné... Potom už iba pozorujete výsledok.