Advertorial

Kúpeľne snov - novinky značky hansgrohe

Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...

Nové okná, nový štart do roku 2025 s oknami od spoločnosti Internorm

Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...

Veľkoplošné zasklenia od spoločnosti Internorm – maximálna flexibilita

Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.

Myotis - všetko pre Vaše interiéry...

Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.

Dizajn sa spája s prirodzenosťou: nové drevo-hliníkové okno od spoločnosti Internorm

Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...

Genius loci: Jazyk v architektúre

Čo znamená pojem genius loci podľa Norberga-Schulza.
Kalendárium
Red 418.06.2020
910+1
Začiatok18.6.2020
19:00
Koniec18.6.2020
20:30
MiestoGaléria Vi per
Adresa ,
Praha,
Česká republika
Druh podujatiaPodujatie
KontaktGaléria Vi per

V rámci večera budú prednesené dve krátke prednášky, nasledovať bude diskusný panel. Účelom je otvoriť diskusiu o použití termínu ako je práve genius loci súčasnými developermi, pre ktoré odkaz priemyselnej štvrti často končí pri ponechaní komína alebo fragmentu fasády.

Čo znamená pojem genius loci podľa Norberg-Schulze? Aký dopad má jazyk vo vytváraní možných mestských trikov a spektáklov? Ako sa estetické a ďalšie kategórie zážitku odrážajú v jazyku a prípadne do neho aj účelovo prevádzajú?

Diskusia bude vedená kurátorka výstavy Pro / Mena Karlín.

Hostia:
Ana Carreño Fernández-Travanca vyštudovala architektúru na technike v Madride, kde je momentálne doktorandka. Spolupracovala so štúdiami v Dánsku a Španielsku na projektoch zahrňujúce udržateľnosť a obnovu. V súčasnej dobe sa venuje architektúre a fotografii, výskumu a spolupráci na niekoľkých digitálnych publikáciách. Prezentácia bude on-line formou.

Petr Gibas vyštudoval geografiu mesta na University College London, doktorát z antropológie dostal na Fakulte humanitných štúdií Karlovej univerzity. Zaoberal sa post-socialistickou (post)industriálnou krajinou, jej estetikou a estetizaciou. Venuje sa otázkam domova, bývania či mesta a jeho plánovaním a vyjednávaním mestských priestorov, najmä tých spojených s prežitkom domáckosti, ale aj fenomenologickej geografii a ďalších oblastiam.

Vložené
18. jún 2020
0
91
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím