Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. jún 2021
0
155

BLUE LECTURE SERIES - Imro Vaško

Zaujímavá jarná séria prednášok s výraznými menami (nielen) slovenskej a českej architektonickej scény.
Začiatok15.6.2021
18:00
Koniec15.6.2021
19:30
Miestoonline
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMatúš Bišťan

Prednáškovú sériu BLUE LECTURE SERIES, pripravila katedra architektúry VŠVU v ateliéri Jána Studeného. Live stream bude možné sledovať na facebookovej stránke podujatia.

Témou prednáškového cyklu BLUE LECTURE SERIES sú domy-koncepty. (konfigurácie - procesy - skladby - polohy - premeny - okraje - figúry - utajenia - anarchitektúra - modely)

Modely sú koncepčné návrhy a riešenia, kde cez jeden projekt ako príklad riešime širší záber, často priamo neobsiahnutý v zadaní. Odkrývajú nové polohy architektúry, ktorá síce vzniká na objednávku, ale nie je určená výhradne pre ňu samotnú.

Model je objekt, ktorý nám sprostredkúva pochopenie komplexných fenoménov cez ich zjednodušenie. Je v jednej polohe abstraktný aj konkrény, ideou, aj objektom. Zastupuje realitu nepriamou cestou. Isté situácie môžeme chápať ako modelové, prejavujú výsek reality a stávajú sa príležitosťou pre vznik precedensu.

Prednáškový cyklus BLUE LECTURE SERIES pokračuje prednáškou architekta Imra Vaška. Témou prednášky bude MANIFESTING ARCHITECTURE.

Live stream na facebooku podujatia prebehne v utorok 15.6.2021 o 18:00

Imro Vaško je absolventom VŠVU v Bratislave, ateliéru Prof. Dušana Kuzmu (1983). Po návrate z Fulbright Scholarship na Yale University v roku 1991 založil na VŠVU Laboratórium architektury (do roku 2013). V roku 1998 pôsobil ako hosťujúci profesor na Rhode Island School of Design (RISD). Prednášal a bol kritikom na viacerých univerzitách (Columbia University, Pratt Institute, RICE, Cornell University, City Colleague NY, Yale University, Die:Angewandte, AVU v Prahe, TU v Liberci...) Spoluorganizoval viaceré medzinárodné architektonické podujatia, semináre a workshopy (ARCHFEST, WI:BRA, EAB, MeetUp...) a prednáškové cykly (KAT VŠVU, UMPRUM Architecture Lecture Series 2021). Zaoberá sa tendenciami stredoeurópskej architektúry a Paralelného modernizmu a bol spoluautorom spoločnej expozície Českej a Slovenskej republiky na 7. bienále architektúry v Benátkach (2000). Od roku 2011 vedie ateliér A III na Vysokej škole umělecko-průmyslovej (UMPRUM) v Prahe, kde je v súčasnosti aj vedúcim Katedry architektúry. V roku 2013 spoluzaložil medzinárodné Bienále experimentálnej architektúry v Prahe, akademický výskum vystavoval na medzinárodných výstavách Design Week v Miláne 2018, Ars Electronica v Linzi 2019, na pražskom Designbloku 2020 a je spoluarchitektom projektu UMPRUM Platforma 21 Klauzury a Diplomy. Publikuje v odborných časopisoch, je autorom knižiek Architektúra pohyblivého obrazu (2015) a Nové milénium 2000-2018: od pádu dvojičiek po smrť Zahy Hadid (2021). Je autorizovaným architektom SKA, autorom viacerých odmenených súťažných návrhov (Kollárovo námestie, Bratislavská náplavka…) a v súčasnosti spolupracuje s ateliérom Šebo - Lichý architekti, kde je spoluautorom viacerých developerských projektov (Gansberg, Čerešne, Kolísky, MamaPapa…), administratívnej budovy GBC5 alebo výhliadkovej veže na Devínskej Kobyle.

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím