Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Dá sa šetriť bez ujmy na dizajne?
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Začiatok | 1.6.2021 17:00 |
Koniec | 1.6.2021 18:30 |
Miesto | online |
Adresa | Slovensko |
Druh podujatia | Podujatie |
Kontakt | Matúš Bišťan |
Prednáškovú sériu BLUE LECTURE SERIES, pripravila katedra architektúry VŠVU v ateliéri Jána Studeného. Live stream bude možné sledovať na facebookovej stránke podujatia.
Témou prednáškového cyklu BLUE LECTURE SERIES sú domy-koncepty. (konfigurácie - procesy - skladby - polohy - premeny - okraje - figúry - utajenia - anarchitektúra - modely)
Modely sú koncepčné návrhy a riešenia, kde cez jeden projekt ako príklad riešime širší záber, často priamo neobsiahnutý v zadaní. Odkrývajú nové polohy architektúry, ktorá síce vzniká na objednávku, ale nie je určená výhradne pre ňu samotnú.
Model je objekt, ktorý nám sprostredkúva pochopenie komplexných fenoménov cez ich zjednodušenie. Je v jednej polohe abstraktný aj konkrény, ideou, aj objektom. Zastupuje realitu nepriamou cestou. Isté situácie môžeme chápať ako modelové, prejavujú výsek reality a stávajú sa príležitosťou pre vznik precedensu.
Prednáškový cyklus BLUE LECTURE SERIES pokračuje prednáškou rumunského architekta Daniela Tudora Munteanu. Témou prednášky bude UNFOLDING PAVILION - kurátorský projekt, ktorého tretie pokračovanie je súčasťou aktuálneho Bienále architektúry v Benátkach.
Live stream na facebooku podujatia prebehne v utorok 1.6.2021 o 17:00
Daniel Tudor Munteanu (1980) je architekt a urbanista pôsobiaci v meste Suceava v Rumunsku. Vyštudoval v Rumunsku a Holandsku, vystavoval na 5. ročníku „Urbanism/Architecture Bi-city Biennale“ v Shenzhene a podieľal sa na „OfficeUS“ - pavilóne USA na 14. bienále architektúry v Benátkach. Jeho texty a grafické eseje boli publikované v časopisoch San Rocco, Log, ARQ a Oase. V roku 2015 kurátorsky pripravoval kapitolu „Aformal Academy / Pedagogical Infrastructure“ pre 6. ročník „Urbanism /Architecture Bi-city Biennale“ v Shenzhene a prispel do projektu „The State of the Art of Architecture“ pre bienále architektúry v Chicagu. V roku 2020 inicioval a spoluorganizoval digitálnu výstavu „Rituals of Solitude“. V rokoch 2016, 2018 a 2021 bol jedným z kurátorov projektu „Unfolding Pavilion“ na 15., 16. a 17. bienále architektúry v Benátkach. Daniel je zakladateľom a editorom výskumného projektu „OfHouses (https://ofhouses.com/)- kolekcie starých zabudnutých domov“.
Načítavam diskusiu...