Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Centrum architektúry a mestského plánovania (CAMP) vydáva svoj podcast s názvom Zkouška sirén, ktorý bude vychádzať vždy prvú stredu v mesiaci. Februárový a v poradí už druhý diel dá priestor zaujímavým hosťom, či súčasným témam mestského rozvoja. Bude reč o štvrtej linke metra, interaktívnej výstave Urbania, knihe Ke stolu! a akciách v CAMPe. Podcast je možné počúvať na Spotify, Apple Podcasts alebo SoundCloud.
Myšlienka vytvoriť nový podcast o mestskom rozvoji vznikla priamo medzi zamestnancami CAMPu. Tí sa na ňom podieľajú nielen obsahovo, ale aj technicky - vyhľadávajú témy, robia rozhovory a tiež ho natáčajú. Cieľom bolo sprístupniť témy o pražskom rozvoji, zaujímavých výstavách alebo hosťoch novou a zábavnou formou pre viac ľudí.
„Neustále se snažíme vynalézat nové cesty, jak informovat o tom, co se v Praze děje. Díky podcastu budou mít Pražané každou první středu v měsíci přísun čerstvých informací o architektuře, Praze a akcích v CAMPu,“ vysvetľuje Ondřej Boháč, riaditeľ Inštitútu plánovania a rozvoja hl. m. Prahy.
Samotný podcast s názvom Zkouška sirén je dôvtipne zverejňovaný prvú stredu v mesiaci o 12:00 - teda v rovnaký čas, kedy v Prahe prebieha skúška varovných sirén. Podcast je koncipovaný ako zhrnutie toho, čo sa za posledný mesiac v Prahe z pohľadu plánovania a rozvoja odohralo. Nechýbajú rozhovory s osobnosťami, ktoré sa mestu venujú ani pozvánky na zaujímavé akcie, ktoré sa v CAMPe pripravujú.
Úvod druhého podcastu prináša ohliadnutie sa za uplynulou prednáškou na tému stavby prvej etapy metra D z Depa Písnice na Pankráci. Spomenutá je dlhodobá vízia a stratégia Vyšehradu, ktorú v CAMPe predstavil nový riaditeľ národnej kultúrnej pamiatky Vyšehrad architekt Petr Kučera. V podcaste tiež zaznie informácia o novej testovacej prevádzke nových informačných tabúľ a navigačného systému Dopravného podniku od architektky Anny Švarc vo vybraných staniciach metra.
Zo záznamu CAMPu bola tentoraz vybraná diskusia Adama Gebriana s duom Alenou Mičekovou a Petrom Stolínom, dvojnásobnými laureátmi súťaže Česká cena za architektúru. Poslucháčov ďalej čakajú ďalšie dva rozhovory. S hviezdnym britským dizajnérom Jayom Osgerbym, jedným z hlavných klientov diskusie New city, same needs v CAMPe, organizovanej v spolupráci s UMPRUM, ktorý sa vyjadroval k pálčivým témam verejného priestoru a jeho budúcnosti. Druhý rozhovor je s architektkou a zakladateľkou Kancelárie verejného priestoru na IPR Praha Pavlou Melkovou, ktorá v CAMPe pokrstila svoju knihu s názvom Ke stolu!. V rámci nej pozvala k pomyselnému stolu osemnásť osobností rôznych profesií a viedla s nimi debatu o meste. Nad témami diskutovali napríklad ekonóm Tomáš Sedláček, psychiater Radkin Honzák, výtvarník Krištof Kintera či spisovateľka Pavla Jazairiová.
Podcast pozýva poslucháčov na interaktívnu výstavu Urbania, ktorá vtiahne návštevníkov do reality úradníkov a mestského plánovania. Inštalácia ukazuje, v čom je dôležité povolanie zamestnancov radníc a štátnej správy a prostredníctvom ôsmich situácií poodhaľuje proces plánovania mesta. Výstava je predĺžená do 29. marca.
V závere spomína Zkouška sirén ešte dve zaujímavé udalosti, ktoré sa uskutočnia v CAMPe. Tou prvou je večer venovaný histórii a vývoju architektúry dvoch hlavných miest - Varšavy a Prahy a tomu, čím by sa vzájomne mohli metropoly inšpirovať. Diskusia prebehne 20. februára. Druhá pozvánka patrí nórskemu dokumentárnemu filmu Landscape Healing. Ten rozpráva príbeh o liečení zranenej krajiny. Ukazuje miesta, ktorá boli mnoho rokov využívané pre vojenské výcviky a zostala po nich znečistená pôda, voda a porušená krajinná štruktúra. Projekcia prebehne 25. februára a po nej bude nasledovať diskusia s tvorcami filmu cez Skype.
Podcast Zkouška sirén je možné počúvať na platformách Spotify, Apple Podcasts alebo SoundCloud. Prípadne využiť RSS kanál.
Načítavam diskusiu...