Prehľad riešení pre rezidenčné, komerčné aj priemyselné priestory, praktické ukážky a technické detaily.
Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
BRUTUS 2022
Rok sa s rokom stretol, ceny Mies van der Rohe i ARCH sa už ligotajú na poličkách laureátov, prichádza aj obdobie hlasovania v najlepšej anticene za architektúru BRUTUS.
Keďže času ani financií nemáme nazvyš, pripravili sme pre vás starý dobrý opensource hlasovací formulár.
V ňom nám môžete anonymne, prípadne celkom adresne vypísať, čo vás trápi a nedá vám spávať. Výsledky sa dozvieme na jeseň!
Najprestížnejšia anticena vyhlasovaná anonymnými dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ktorá parazituje na CE ZA AR – Cene za architektúru Slovenskej komory architektov (a architektiek), vyhlásila už v poradí piatu verejnú anketu. Ceny svojpomocne vyhlasuje neformálna porota priaznivcov a priaznivkýň dobrej architektúry. Zaoberá sa popisovaním podpriemerného, neinovatívneho, neekologického v domácej architektonickej tvorbe.
Cieľom Anticeny za architektúru BRUTUS je ukázať architektúru a jej autorov a autoriek, ktorých výsledná práca demonštruje kombináciu antitalentu a absencie vízie, čím prispievajú k spoločenskému či ekologickému úpadku (negácia štatútu medzinárodnej Pritzkerovej ceny za architektúru). Architektúra a stavebná kultúra je obrazom stavu našej spoločnosti. Svojimi komplexnými vlastnosťami, veľkou mierou podmieňuje kvalitu života. Nemajú dopad iba na prítomnosť našich miest, ale stávajú sa rovnako aj historickou stopou vypovedajúcou o našej súčasnosti v budúcnosti.
BRUTUS chce pomenovávať podpriemernosť v slovenskej architektúre a mestskom rozvoji v zmysle konceptuálnom, spoločenskom, kultúrnom a technickom. Zmyslom konštruktívnej kritiky nemá byť kritika samotná, ale humorom odľahčené hľadanie riešení. BRUTUS sa preto neznižuje na vynášanie súdov nad individuálnymi dilemami estetiky, ale hľadá poučenie z krízy.
Anticenu BRUTUS nesponzoruje žiadna obchodná spoločnosť ani developer, predstavuje nezávislú občiansku platformu na vyjadrenie názorov na súčasnú architektúru.
Načítavam diskusiu...