Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Ak chceme využiť urbánny priestor pre časovo obmedzené podujatia, akcie, výstavy, prezentácie... je to možné aj bez provizórnych riešení. A pritom tak, že "príchod", fungovanie a "odchod" objektov prostredie nezaťaží a nezanechá v ňom žiadne nežiadúce stopy.
Jedna z možných ciest pri hľadaní plne reverzibilných a mnohonásobne použiteľných riešení môže byť aj nasledovná - použitie "City modulov". Nie je to iba teoretický experiment. Reálne testovanie v paxi prebieha počas posledných troch rokov vo viacerých českých mestách.
Počas Filmového festivalu v Karlových Varoch vyrástla neďaleko hotela Pupp zaujímavá dočasná stavba. Pavilón pre značku BMW stál priamo pred historickou fasádou hotela. Modulárny objekt bol inštalovaný na tomto mieste aj pred rokom, avšak v mierne odlišnej podobe.
Architektonický koncept BMW Lounge navrhlo pražské štúdio Olgoj Chorchoj v spolupráci s CMC Architects. Cieľom konceptu showroomu bola prezentácia súčasnej technologickej špičky značky.
Architektúra má rôzne formy a rôzne podoby. Niekedy sa pohybuje na hraniciach umeleckých a stavebných zameraní. Môže byť aj funknčná, alebo má iba pozíciu nefunkčného symbolu, znaku v priestore. Nekedy sa nachádza na pomedzí reklamy a komercie, niekedy je "vysokým umením".
Prezentovaná forma architektúry v mestskom prostredí je u nás pomerne nová. Preto je veľmi dobré, že priekopník sa zhostil svojej úlohy čestne. Je "dôstojným vybalancovaním" medzi oficiálnym, tradičným názorom na verejné priestory a ich funkcie a novým, dynamickým životným štýlom, ktorý sa premieta aj do nových foriem intervencií vo verejnom priestore. Forma je praktická, účelná, racionálna, vkusná... a zároveň po skončení svojho poslania odchádza zo zažitého prostredia bez stôp a zanecháva ho v pôvodnej, neporušenej podobe.
Nie je to moc. Je to tak akurát.
Takto vyzeral modulárny pavilón v roku 2016:
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu