Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Organicky plynúce fasády nedávno dokončeného nabíjacieho hubu z dielne ateliéru INDEKS ukrývajú moderné technologické zázemie a transparentný pavilón s flexibilným využitím.
Realizáciu predstavia architekti:
Zvolené tvarové riešenie svojou organickou formou reaguje na kontext susedného projektu SKY PARK-u, súčasne odkazuje na futuristickú architektúru čerpacích staníc z obdobia 1. ČSR. Urbanistické riešenie bolo determinované nepravidelným trojuholníkovým tvarom pozemku, vklineným medzi Landererovu ulicu a areály Sky Park-u a ZSE. Budova sa otvára smerom do Landererovej ulice.
Objekt sa funkčne skladá z preskleného pavilónu, zo severovýchodnej časti uzavretého dvojposchodovým "jadrom" budovy, v ktorom je umiestnené technologické a prevádzkové zázemie budovy. Stavba bola pôvodne navrhovaná bez presne definovaného vnútorného programu. Vzhľadom k tomu bolo ambíciou presklený "pavilón" navrhnúť s dôrazom na čo najväčšiu flexibilitu jeho budúceho možného využitia. Priestor má slúžiť nielen pre zákazníkov nabíjajúcich elektromobily, ale aj pre organizovanie menších eventov. V prevádzkovom jadre budovy sa nachádzajú sociálne zariadenia pre zákazníkov a na poschodí priestory pre údržbu budovy a miestnosť s transformátormi.
Materiálové riešenie v exteriéri je tvorené GRC panelmi a spevnenými plochami z bieleho betónu a mlatu. V kontraste so svetlým exteriérom je interiér ladený v tmavších farbách.
Vnútorným priestorom dominuje lamelový podhľad, ktorý organicky prechádza do stien a zakrýva technologické inštalácie. Tento princíp "prerastania" je analogický s exteriérom budovy.
Objekt je koncipovaný ako "vlajková loď" spoločnosti, ktorá má slúžiť na propagáciu elektromobility, v ktorej na Slovensku oproti zvyšku EÚ stále zaostávame. Budova bude mať certifikát LEED GOLD, čo je pre budovu tejto veľkosti v slovenských podmienkach unikátne, reflektuje však ambíciu investora implementovať ekologické riešenia.
Ateliér: INDEKS
Fotografie: Martin Šteiner