Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Dá sa šetriť bez ujmy na dizajne?
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Organicky plynúce fasády nedávno dokončeného nabíjacieho hubu z dielne ateliéru INDEKS ukrývajú moderné technologické zázemie a transparentný pavilón s flexibilným využitím.
Realizáciu predstavia architekti:
Zvolené tvarové riešenie svojou organickou formou reaguje na kontext susedného projektu SKY PARK-u, súčasne odkazuje na futuristickú architektúru čerpacích staníc z obdobia 1. ČSR. Urbanistické riešenie bolo determinované nepravidelným trojuholníkovým tvarom pozemku, vklineným medzi Landererovu ulicu a areály Sky Park-u a ZSE. Budova sa otvára smerom do Landererovej ulice.
Objekt sa funkčne skladá z preskleného pavilónu, zo severovýchodnej časti uzavretého dvojposchodovým "jadrom" budovy, v ktorom je umiestnené technologické a prevádzkové zázemie budovy. Stavba bola pôvodne navrhovaná bez presne definovaného vnútorného programu. Vzhľadom k tomu bolo ambíciou presklený "pavilón" navrhnúť s dôrazom na čo najväčšiu flexibilitu jeho budúceho možného využitia. Priestor má slúžiť nielen pre zákazníkov nabíjajúcich elektromobily, ale aj pre organizovanie menších eventov. V prevádzkovom jadre budovy sa nachádzajú sociálne zariadenia pre zákazníkov a na poschodí priestory pre údržbu budovy a miestnosť s transformátormi.
Materiálové riešenie v exteriéri je tvorené GRC panelmi a spevnenými plochami z bieleho betónu a mlatu. V kontraste so svetlým exteriérom je interiér ladený v tmavších farbách.
Vnútorným priestorom dominuje lamelový podhľad, ktorý organicky prechádza do stien a zakrýva technologické inštalácie. Tento princíp "prerastania" je analogický s exteriérom budovy.
Objekt je koncipovaný ako "vlajková loď" spoločnosti, ktorá má slúžiť na propagáciu elektromobility, v ktorej na Slovensku oproti zvyšku EÚ stále zaostávame. Budova bude mať certifikát LEED GOLD, čo je pre budovu tejto veľkosti v slovenských podmienkach unikátne, reflektuje však ambíciu investora implementovať ekologické riešenia.
Ateliér: INDEKS
Fotografie: Martin Šteiner
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu