Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Administratívna budova v areáli závodu na výrobu betónových prvkov ABW (Austria Beton Werk). Realizácia otvára diskusiu o možnom prístupe k zadaniu. V obdobnom kontexte (areál betonárne) vznikol aj víťaz posledného ročníka českej ceny za architektúru - administratívna budova v Strančiciach pri Prahe. V Kráľovej však na rozdiel od surovej betónovej stavby vznikla "fajnová" energeticky efektívna budova. Šikmé oceľové stĺpy pomáhajú niesť kancelársky trakt, ktorý je položený na odľahčenej podnoži. Vnútorné priestory prepája centrálne trojuholníkové átrium, do ktorého sú orientované všetky kancelárske priestory. Pracovisko je tak otvorené a presvetlené zo všetkých strán. Umožňuje to prehľad o dianí vo výrobnom areáli. Trojuholníkový pôdorys so zaoblenými rohmi navyše vykazuje priaznivý faktor tvaru (pomer povrchu k obostavanému objemu).
Objekt je osadený v centre pozemku, medzi výrobou a vzorkovňou. Stretáva sa v ňom vedenie, zamestnanci, zákazníci aj externí pracovníci.
Architektonická koncepcia vychádza z troch hlavných princípov - zeleného átria otvoreného do každej miestnosti v objekte, transparentnosti a prehľadnosti dispozície vo vzťahu zákazník - zamestnanec a striktným dodržiavaním ekologických zásad pasívneho štandardu.
Dôsledný prístup pri návrhu a realizácii stavby, zahŕňal okrem pasívnych opatrení aj využitie pokročilých technológií. Podlahové vykurovanie s nízkym tepelným spádom je napojené na tepelné čerpadlo typu voda-voda. Ako zdroj tepla/chladu slúžia studne, z primárnej sa čerpá aj úžitková voda. Okrem podlahového kúrenia stavba využíva veľkoplošné stropné chladenie, ťaží tak z aktivácie ťažkého betónového jadra. O priebežnú výmenu vzduchu v interiéri sa stará vetranie vo forme rekuperácie. Strecha je pokrytá extenzívnou vegetačnou vrstvou a zmierňuje nepriaznivé klimatické vplyvy.
Do základného monochromatického materiálového rámca, ktorý definujú steny z pohľadového betónu, sivá kaučuková podlaha a biela akustická omietka je vložený mobiliár vyhotovený na mieru zo svetlej preglejky. Oceľové prvky (vrátane nosných prvkov či zábradlí) sú zjednotené tmavým náterom.
Jednou z našich priorít bolo zabezpečiť komfort nielen pre zakaznikov, ale aj pre zamestnancov, ktorí trávia v budove väčšinu času.
Dôležitým atribútom pri návrhu interiéru bola kvalitná akustika. "Aj keď pôvodné betónové stropy vyšli krásne, dali sme ich nastriekať bielou akustickou omietkou STO" dopĺňa architekt René Baranyai.
Exteriérová lavička construqta od spločnosti mmcité. Pohľadom jednoduché no výrobou sofistikované teleso je odliate z vysoko kvalitného UHPC betónu
Podklady: René Baranyai a Borislav Benedek