Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Juhomoravské inovačné centrum (JIC) spolupracovalo s ateliérom KOGAA už na druhom projekte, zameranom na opätovné využitie mestských nehnuteľností.
JIC patrí medzi kľúčových partnerov, ktorý podporujú úspešných podnikateľov v regióne. Poskytuje priestory a podporné služby študentom, startupom, scaleupom aj zavedeným firmám s inovatívnymi projektmi. Členmi združenia sú Juhomoravský kraj, štatutárne mesto Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učenie technické v Brne, Mendelova univerzita v Brne a Veterinárna univerzita Brno.
Súčasný model fungovania organizácie ovplyvnilo obdobie pandémie, kedy sa pôvodná štruktúra začala vyvíjať smerom k väčšej otvorenosti a s dôrazom na spoluprácu jednotlivých subjektov. V dôsledku toho pôvodné pevné usporiadanie objektu výskumného laboratória, v ktorom spoločnosť sídli, stratilo svoj význam. Brniansky ateliér KOGAA, ktorý má za sebou viaceré úspešné retrofity, prišiel s novou víziou otvoreného pracoviska.
Klasické priečky nahradili organicky plynúce transparentné konštrukcie, ktoré vymedzujú zasadacie miestnosti aj súkromné pracoviská. Na mieste pôvodných chodieb vznikli mäkko vymedzené medzipriestory pre plánované aj náhodné stretnutia. Orientáciu v priestore uľahčuje výrazný farebný systém zónovania. “Zatímco modrá zóna je vhodná pro klidnou a samostatnou práci, červené a oranžové prostory jsou určeny pro interaktivnější využití,” vysvetľujú architekti. K efektívnemu fungovaniu hubu prispieva aj vertikálne členenie pracoviska. Prízemie s otvoreným coworkingovým priestorom využívajú najmä začínajúci podnikatelia. Vyššie poschodia slúžia tímu JIC, zavedeným startupom a etablovaným firmám.
Medzi dôležité ciele projektu patrilo aj zníženie energetickej náročnosti budovy a obmedzenie množstva odpadu pri rekonštrukcii. Aby sa zabránilo zbytočným tepelným stratám, je horné poschodie teraz oddelené od prízemia presklenou priečkou. Väčšina nábytku bola znova použitá z predchádzajúcich kancelárií, rovnako ako osvetlenie a väčšina povrchov. Pracovisko na prízemí oživujú farebné tienidlá z plexiskla, ktoré cez deň vrhajú farebné odlesky na okolité povrchy.
Materiály:
Vlnitý plech
Plexisklo - organicky tvarované deliace konštrukcie steny
Textil - závesy
Podklady: KOGAA studio
Fotografie: BoysPlayNice