Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Po mestskom pavilóne na Primaciálnom námestí, ktorého autorom je ateliér Martina Skočeka preberajú štafetu prešovskí architekt zerozero. V najbližších dňoch môže verejnosť očakávať inštaláciu a program pavilónu aj v metropole východu - v Košiciach. Dnes sa však s odstupom času pozrieme práve na bratislavskú inštaláciu.
Na prelome septembra a októbra stál na Primaciálnom námestí mestský pavilón CE ZA AR, ktorý bol miestom konania sprievodných podujatí populárnej architektonickej ceny. Pavilón, ktorý je autorským dielom architekta Martina Skočeka, Pavla Dobšinského a Lucie Uhnákovej bol miestom, kde si verejnosť mohla prehliadnuť nominácie 18. ročníka ceny, ale predovšetkým sa vďaka programu a verejným diskusiám dozvedieť viac o súčasnej slovenskej architektúre.
Martin Skoček má za sebou viacero dočasných pavilónov a inštalácií (hlavný architekt festivalu Grape). Praktickú konštrukciu zo stavebného lešenia zvolil aj pre realizáciu na Primaciálnom námestí. Centrálne komponovaný pavilón (dočasná stavba je predĺžením vstupného traktu paláca) zaujímavo pracuje so zelenou dominantou priestoru. Známu Lipu zakomponovali architekti, spolu s priľahlými lavičkami, do centra pavilónu. Striktný pravouhlý raster konštrukcie, pretínajú polia zavetrenia, do ktorých sú vsadené výstavné bannery. Ich smer súhlasí s diagonálnymi líniami dlažby, zároveň vymedzujú “interiér” pavilónu. Inštalácia otvorená práve v termíne bratislavskej Bielej noci (nebol to plánovaný zámer) sa aj v nočných hodinách stala atraktívnym prvkom vo frekventovanom verejnom priestore.
Tešíme sa na ďalšie ročníky aj inštaláciu v metropole východu.
Podklad: Martin Skoček
Fotografie: Matej Hakár