Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Väčšina čínskych reštaurácií, s ktorými sa stretávame, má generickú podobu pseudooriginálneho, internacionálneho "červenozlatého" modelu s lampiónmi a drakmi... Mohla by normálna čínska reštaurácia vyzerať aj trochu inak? A pritom striedmo, racionálne a zároveň by úpravy bolo možné urobiť za nie veľké peniaze? Nad týmito otázkami určite intenzívne rozmýšľali autori, lebo výsledok zaujme. Svojou primeranosťou a vyváženosťou. Je to aj bratislavské, aj čínske. Aj tradičné, aj moderné. Aj jednoduché, ľudové, aj architektonické. Aj hrubé a brutálne, aj jemné a tradičné... Také "normálne", v pozadí však cítiť tvorivý autorský vklad.
Podrobnejšie prácu predstavujú architekti:
Môže byť niečo čínske trochu aj naše? A môže byť niečo bratislavské aj čínske?
Čínska rodina funguje v reštaurácii Jasmín na Židovskej ulici už 20 rokov. Najskôr boli Linda a Štefan, čašníčka a kuchár. Dnes reštauráciu vlastnia. Sú to síce Číňania, ale ich deti hovoria plynulo po slovensky a celá rodina je zapojená aj do slovenskej komunity.
Bolo pre nás dôležité ukázať, že po 20 rokoch prevádzky si Lindu a jej rodinu, ako aj samotnú reštauráciu obľúbili rôzne komunity a komunitky. Takisto sme chceli ukázať, že naši klienti vnímajú na akom citlivom mieste, pre Bratislavu a jej obyvateľov, sa ich reštaurácia nachádza. Niekedy miesto židovskej komunity, teraz komplikovaná ulica, ktorej chýba opačná strana.
Aby sme dali najavo starým „štamgastom“, že sa s nimi ráta aj naďalej, poslali sme im pôdorysy novej reštaurácie a nechali ich vybrať si nové miesta. Na tie stolíky sme jednoducho vyfrézovali ich podpis a starý vzťah bol spečatený!
Namiesto obrázkov z Pekingu sme kúpili 10 krásnych fotiek starého bratislavského podhradia od fotografa Karola Kállaya. Tie dostali čestné miesto na zvyšku dreveného obkladu zo začiatku deväťdesiatych rokov, ktorý sme v reštaurácii zachovali.
Na záver len citát zo zrkadla v reštaurácii:
"Milí priatelia, stretávame sa na tomto mieste už od roku 1996. Vďaka vám, milí naši klienti, má náš príbeh vo vašej krajine pokračovanie. V krajine, ktorá nás prijala a poskytla nám príležitosť robiť to, čo máme radi. V krajine, v ktorej sme našli zázemie pre nás a pre naše deti. V krajine, ktorú dnes vďaka vám môžeme nazývať domovom. Tešíme sa na každú vašu návštevu".
Podklady: Vallo Sadovsky Architects