Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Podľa štúdie zverejnenej ateliérom Oiio by práve takýto tvar mal byť najvýhodnejší. Doteraz prebiehal v centre metropoly vždy neúprosný boj medzi developermi (majiteľmi pozemkov) a regulačnými úradmi. Každý vlastník chcel vyťažiť čo najviac a bojoval za čo najvyššiu budovu. Úrady sa zas snažia regulovať "primeranú výšku" a neradi povoľujú extrémne vysoké stavby. Architekti sa snažili legislatívu obísť. Položili si otázku. Čo keby sme nahradili výšku dĺžkou? A nakreslili budovu dlhú 1,2 kilometra. Trik bol v "zohnutí" objektu a tak sa dostali na necelú polovicu výšky, ako keby stavali iba smerom hore.
Podobne by mali byť riešené aj výťahy. Podobne ako to poznáme s prvorepublikových "paternosterov". Výťah by išiel v slučke stále jedným smerom (najprv hore, na vrchole chvíľu vodorovne a nakoniec by sa vracal dole druhou stranou, v slučke stále dookola. Susedný výťah by išiel opačným smerom). Pripájame video, ktoré tento neobvyklý koncept približuje: