Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Vedci z Laboratória počítačových vied a umelej inteligencie pri MIT (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory – CSAIL) našli spôsob, ako nechať ľudí interaktívne pracovať s objektmi vo videu. Vytvorili technológiu nazvanú interaktívne dynamické video (IDV), ktorá z mierne sa hýbajúceho objektu dokáže vytvoriť dynamický priestorový model, ktorý sa potom dá aktívne ovplyvňovať.
Primárne je technológia určená na štrukturálnu analýzu konštrukcií. Z niekoľkosekundového záberu mosta možno napríklad určiť, ako sa bude správať v silnom vetre alebo pri zaťažení. IDV však môže nájsť uplatnenie aj pri digitálnych trikoch, v nízkorozpočtových filmoch a v počítačových hrách.
Používa bežná kamera a algoritmy na odhadnutie takmer neviditeľných vibrácií objektu. Nový zobrazovací model stojí len zlomok toho, čo stojí 3D modelovanie. Potrebná je len kamera a nejaké úpravy obrazu. Zaujímavý nástroj, ktorý možno zaujme aj viacero kreatívnych kolegov.
Zdroj: Pcrevue, Interactivedynamicvideo