Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Funguje to na stolných počítačoch s prehliadačom Chrome a v Google Dokumentoch. Ostatné typy programov zatiaľ toto vylepšenie nedostali. Mobliná verzia nedostala túto aktualizáciu, no máte k dispozícií už zabehnuté hlasové zadávanie prostredníctvom systému Android či iOS.
Novinka so sebou prináša aj určitú potrebu času na naučenie sa základných editovacích príkazov. Medzi základnými je aj mazanie či označovanie zadaného textu alebo slova. Jednoduchým vytvorením nového dokumentu a následným kliknutím na položku “Nástroje”, môžete začať s tvorbou textu.
V teste nebol problém ani so zadávaním viet v slovenčine či v angličtine. Skôr by som uvítal informačnú ponuku po kliknutí na otáznik aj v slovenčine. V anglickom jazyku máte k dispozícií široký prehľad príkazov, ktorými viete plne nahradiť klávesnicu. Základné príkazy na mazanie či editovanie mi nefungovali ani v slovenčine či v angličtine.
Viackrát ma Google upozornil, že ma zle alebo slabo počuje. Mohlo to byť spôsobené využívaním integrovaného mikrofónu. Avšak diktovanie slov bez ďalších úprav nebol žiaden problém v oboch jazykoch. Zaujímavou myšlienkou je aj využitie audio nahrávok z prednášok alebo iných podujatí. Táto funkcia by mohla výrazne skrátiť čas prepisovania.
Odporúčam izolovať sa od okolitého hluku, ak máte tiež problémy s rozpoznávaním hlasu nahraného na integrovaný mikrofón, treba využívať skôr externý.
Google poskytol jednoduché riešenie ako pohodlne napísať napríklad knihu napríklad aj na smartfóne. Vyžaduje si to ovládať zopár hlasových príkazov pre jednoduché, ale aj zložitejšie úpravy textu.