Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Názorný a zaujímavý model. Prezentuje výsledky počítačovej simulácie, ktorá vznikla pomocou hry Cities: Skylines s viacerými rozšíreniam určenými pre projektovanie dopravy. Nie je to úplná simulácia reálnej premávky, ale model, ktorý dostatočne názorne ukazuje prednosti a nedostatky efektívnosti jednotlivých druhov dopravných uzlov.
Dôležité je nielen geometrické riešenie križovatky, ale aj jej pasívne, alebo aktívne riadenie semaformi. Najväčšiu priepustnosť majú mimoúrovňové diaľničné križovatky. Tu je možné urobiť pruhy s najmenším počtom kolíznych úrovňových križovaní. Teoreticky každý smer môže mať vlastný odbočovací/pripájací pruh. Takéto riešenia sú na druhej strane samozrejme najnáročnejšie na záber plochy, výškové parametre i investičné náklady.
Pri rozmýšľaní o možných riešeniach v rámci urbanizmu, je to celkom inšpiratívy podklad.
Riešenie križovatiek v sídle (i v krajine) je vizitkou schopnosti tvorcov (spoločnosti) rozumne riadiť prostredie v ktorom žijeme. Ak sa to robí koncepčne, má to svoj nesporný význam (ekonomický, estetický, funkčný...). Alebo to môže dopadnúť napríklad aj takto (a viaceré riešenia v menšej mierke by sme našli aj u nás):