Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Grafických nástrojov na úpravu, korekciu, či tvorbu obrázkov je na trhu skutočne mnoho. Je bežným javom, že každý program má svoju silnú stránku. Niektoré sú zamerané na presný účel. A práve program, o ktorom píšeme v tomto článku, je vyvinutý so špecifickým úmyslom. Vypĺňa prázdne miesta obrázkov. Či už vznikli zámerne, alebo nechcene.
Metóda "inpaintingu" je na trhu už pomerne známa. Čím sa teda líši Pyramid-context ENcoder Network (PEN-Net) od svojich predchodcov? Inpaintig používa techniku hĺbkového učenia na vyplnenie prázdnych miest pomocou kopírovania "obrázkových záplat", alebo generovaním nových oblastí, ktoré vyzerajú pôsobivo uveriteľne. PEN-Net rekonštruuje obrázky vďaka „kódovaniu kontextovej sémantiky zo vstupu v plnom rozlíšení a dekódovaním naučených sémantických prvkov naspäť do obrázkov.“ Okrem efektných výsledkov je táto umelá inteligencia schopná sa i učiť.
Vedúcim projektu je Yanhong Zeng, ktorý je nadšený schopnosťou ich programu generovať čistejšie textúry a reálnejšie štruktúry ako predchádzajúce práce. To docielili i vďaka "mechanizmu pozorovania naprieč vrstvami", ktorý zaručuje súdržnosť štruktúry a textúry.
Okruh potencionálneho využitia "inpaintingu" v každodennom živote je pomerne široký. Plánom je využívať PEN-Net ako obrázkový editor. Konkrétne pre odstraňovanie nechcených objektov, či reštaurovanie starých fotografií. Možností uplatnenia je však viac.
Zdroj: www.digitaltrends.com