Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Pri rekonštrukciách ale aj drobných úpravách môžeme naraziť na problém, ak nevieme podrobný plán vedenia inštalácií. Takéto práce môžu byť aj nebezpečné, treba sa pri nich vyhýbať vedeniam plynu, vody, elektroinštalácii a iným rozvodom. A práve tu by mohol pomôcť „röntgenový zrak“ WalabotDIY.
Ide o nový 3D obrazový snímač spoločnosti Vayyar Imaging so sídlom v San Franciscu. Túto kompaktnú senzorovú jednotku si pomocou magnetického držiaka pripevníte k zadnej strane svojho androidového smartfónu. Po pripojení senzor komunikuje s aplikáciou z Google Play cez káblik USB OTG. Používatelia najprv budú musieť vykonať kalibráciu kruhovým pohybom telefónom po dobu 3 až 4 sekúnd. Potom je senzor pripravený na použitie.
Na displeji telefónu sa začnú zobrazovať výstupy zo snímača. Ten v betónovej či sadrokartónovej stene objaví kovové alebo plastové stúpačky, elektroinštalácie a svorníky, a to až do hĺbky 10 cm.
K dispozícii sú dva režimy. Ten prvý trochu zjednodušuje surové dáta a zobrazuje len fialový obrys prekážky. Je vhodný pre amatérskych renovátorov.
Používatelia túžiaci po detailoch môžu spustiť aplikáciu v režime surových dát, ktorý poskytuje trochu hlbší obraz o tom, čo sa deje za murivom. V tomto režime možno sledovať napríklad hlodavce či zistiť únik vody z prasknutého potrubia bez potreby búrať stenu.
Dostupné sú rôzne spôsoby zobrazenia, citlivosť senzora sa dá nastaviť v závislosti od úlohy. Podľa tvorcov je na väčšinu úloh ideálne nastavenie na 60 až 80 % maximálnej citlivosti. Senzory vo WalabotDIY sú kompaktné, ľahké a energeticky úsporné a navrhnuté špeciálne na použitie s inteligentnými telefónmi a tabletmi.
Zariadenie si možno kúpiť od 299 dolárov, čo je výhodná cena v porovnaní s tým, koľko by ste museli zaplatiť za opravu poškodeného potrubia.
Zdroj: PC Revue