Prihlásiť sa na medzinárodnú architektonickú súťaž BigMat International Architecture Award’25 je možné až do 15....
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Systém by mal byť použitý pre aplikácie, ako je navigácia chodcov, alebo riadenie skladov v budovách a v podzemných priestoroch, kde chýbajú signály GPS. Vyvinula ho spoločnosť Mitsubishi Electric.
Nový systém určí polohu cieľového zariadenia na základe spätnej odozvy akustických vĺn a pomocou Wi-Fi hospotov s funkciou určovania polohy rozmiestnených v priestore. Spustenie navigácie a ďalšie potrebné dáta sú prenášané cez bezdrôtovú sieť (WLAN). Riešenie počíta s využitím vybavenia aj u existujúcich WLAN, pričom na spoľahlivé fungovanie musí sieť obsahovať tri a viac prístupových bodov WLAN, respektíve Wi-Fi. Systém od Mitsubishi Electric poskytuje okrem určovania polohy aj klasickú bezdrôtovú konektivitu. S akým štandardom Wi-Fi systém pracuje, sa v tlačovej správe neuvádza.
Iný systém indoorovej navigácie pod názvom NAVVIS, ktorý pracuje s vizuálnymi informáciami, vyvíjajú vedci na Technickej univerzite v Mníchove. Rôzne metódy indoor navigácie majú rôznu presnosť a obmedzenia.
Kým niektoré súčasné systémy pre určovanie polohy v interiéroch vyžadujú špecifický hardvér, napr. RFID čítačku, navigácia od Mitsubishi Electric potrebuje iba komunikáciu WLAN a prenos zvukových vĺn. Ide teda o ideálnu aplikáciu pre smartfóny, ktoré sú vybavené tak Wi-Fi konektivitou, ako aj elektroakustickými meničmi – reproduktorom a mikrofónom.
Pomocou nainštalovaného softvéru budú môcť používatelia zisťovať napríklad polohu zaparkovaného vozidla v podzemnej garáž. Pri odstavení auta sa jeho poloha uloží do pamäte smartfónu, aby bola k dispozícii pri vyhľadávaní. Komerčná dostupnosť navigačného systému od Mitsubishi sa predpokladá v apríli 2017.
Zdroj: Techbox, Mitsubishi Electric
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu