Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
„Vytvorili sme v podstate najtenšiu žiarovku na svete," povedal James Hone, profesor mechanického inžinierstva na Kolumbijskej univerzite a jeden zo spoluautorov. „Tento typ 'širokopásmového' svetelného žiariča sa dá integrovať do čipu a pripraví cestu k realizácii ultratenkých, pružných a transparentných displejov a optických komunikačných riešení na čipe, založených na graféne."
Vytvorenie svetla v drobných štruktúrach na povrchu čipu je rozhodujúce pre vznik integrovaných „fotonických" obvodov, ktoré by robili pomocou svetla to, čo dnes robia integrované polovodičové obvody pomocou elektrického prúdu.
Vedci vyskúšali už mnoho postupov, napriek tomu neboli schopní integrovať žiarovku, najstarší a najjednoduchší zdroj umelého svetla, na čip. Prekážkou bolo najmä to, že na emisiu svetla vo viditeľnej oblasti sú potrebné veľmi vysoké teploty (tisíce stupňov Celzia), pričom kovové drôty v mikrorozmeroch neznesú takéto teploty. Navyše prenos tepla z takéhoto drôtu do okolia je veľmi intenzívny, čo by viedlo k poškodeniu okolitého čipu.
Meraním spektra svetla vyžarovaného z grafénu vedci zistili, že grafén pri dosiahnutí teploty nad 2500 °C jasne žiari a jeho svetlo je také intenzívne, že je viditeľné voľným okom.
Schopnosť grafénu dosiahnuť také vysoké teploty bez toho, aby sa roztavil substrát či kovové elektródy, súvisí s ďalšou jeho zaujímavou vlastnosťou - s postupným ohrievaním sa grafén stáva stále horším vodičom tepla.
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu