Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Spoločnosť „chce vybudovať zariadenie, ktoré vám umožní byť kdekoľvek, kde len chcete, s kýmkoľvek a bez ohľadu na geografické hranice", povedal technologický šéf Facebooku Mike Schroepfer v rámci podujatia Web Summit v Dubline.
Interakcie v reálnom čase so spätnou väzbou a virtuálne objekty, to nie sú v princípe neobvyklé veci. Ale aby prostredie bolo dosť prirodzené a realistické, to už áno. Oculus Touch má prísť v druhom štvrťroku budúceho roka. Facebook dúfa, že práve tento model by mohol sprostredkovať želanú funkčnosť. Vďaka nemu bude používateľ môcť používať vo virtuálnej realite svoje ruky. (Prezentované ovládacie zariadenia vyzerajú trochu neprakticky. Lepšie by boli napr. virtuálne rukavice, alebo snímanie pohybu rúk bez akýchkoľvek mechanických ovládačov ako napr. Leap Motion).
Facebook spojil sily so spoločnosťou Surreal Vision a momentálne pracuje na technológii umožňujúcej streamovanie aktuálneho prostredia do virtuálnej reality.
Aplikácia Medium, podľa Oculusu „digitálna hlina" (digital clay), umožní používateľovi modelovať prostredie podľa svojich predstáv. Zariadenie, ktorého prototyp teraz Surreal Vision pripravuje, umožní použiť vytvorené objekty v headsete VR. Ukazuje sa, že by to mohlo byť použiteľné. A ak by "skajpovanie" poskytnuté facebookom mohlo v reálnom čase poskytnúť aj reálne verné interakcie osôb + možnosti pridania virtuálneho prostredia, umožnilo by to nielen atraktívnu službu, ale aj zaujímavý nástroj napríklad aj pre architektonickú tvorbu a prezentáciu vytvorených výsledkov.
Najväčším konkurenčným projektom v tejto oblasti by mohol byť Microsoft HoloLens.
Zdroj: Mashable