Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Posledný ročník študentskej súťaže bol slávnostne vyhodnotený len nedávno - koncom mája v exotickom Dubaji, kde slovenskí študenti opäť zabodovali. Atmosféru celosvetového finále, ktorého sa zúčastnili aj naši študenti Vám priblíži nasledujúce video.
Organizátor už tvrdo pracuje na príprave ďalšieho 15 ročníka aj u nás veľmi obľúbenej študentskej súťaže.
Úlohou 15. ročníka medzinárodnej študentskej súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest je vypracovanie vízie budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago v talianskom Miláne
Zadanie bude diskutované a špecifikované v priebehu TEACHER’S DAY 10. a 11. septembra 2018 s cieľom získať spätnú väzbu a rady, ktoré pomôžu študentom pri príprave ich projektov.
Riešená oblasť sa nachádza v severovýchodnej časti Milána, oblasť Crescenzago a stala sa súčasťou mesta takmer pred sto rokmi. Toto kedysi nezávislé mesto sa v priebehu rokov stalo súčasťou predmestí, v ktorých sa žijú najmä obyvatelia s nižšími príjmami a je tu tiež zastúpené sociálne bývanie. Revitalizácia takýchto štvrtí je dôležitou súčasťou politiky rozvoja miest - Millan 2030 (v súčasnosti sa vyvíja).
Študenti musia vypracovať víziu budúceho vývoja oblasti v najbližšom susedstve stanice metra Crescenzago, pričom navrhujú:
Pre pozemok A - nový zmiešaný rozvoj (nebytové priestory na prízemí a na prvom poschodí a obytné budovy (celkovo do 5 nadzemných podlaží))
Pre pozemok B - stratégia renovácie troch existujúcich viacpodlažných budov sa sústreďuje na zvýšenie pohodlia a pohody obyvateľov, pričom sa znižuje celková spotreba energie a dlhodobý vplyv na životné prostredie.
Účastníci budú musieť vytvoriť trvalo udržateľnú architektúru integrovanú do mestského priestoru, pričom budú reagovať na multi-komfortné kritériá Saint-Gobain a berúc do úvahy klimatické podmienky a regionálny kontext Milána. Okrem výstavby je potrebné zvážiť sociálne a ekonomické aspekty a navrhované riešenie by malo v súčasnej mestskej oblasti priniesť nový impulz.
Neexistujú žiadne plány na zmenu zásadnej rezidenčnej funkcie oblasti, avšak jej súčasná situácia je charakterizovaná nedostatkom občianskej vybavenosti a sociálnych služieb. Jedným z hlavných cieľov revitalizačného programu, ktorý by mali študenti rozvíjať, je návrh atraktívnej vízie pre využitie verejných priestorov, berúc do úvahy špecifickosť lokality (centrálne prepojenie chodcov na stanicu metra a od stanice metra), mal by poskytovať všetok potrebný obchod a služby pre miestnu komunitu mesta Crescenzago.
Dôležitou črtou návrhu je - udržateľnosť, chápaná ako zachovanie a obohatenie dostupných zelených plôch, socioekonomický rozmer (budovy s takmer nulovou spotrebou energie, možnosť flexibilného funkčného programu, ktorý uspokojuje súčasné potreby komunity a dáva priestor pre svoj ďalší vývoj).
Návrhy na nový rozvoj (pozemok A) a renováciu (pozemok B) by mali umožniť ďalšiu diverzifikáciu zostávajúcej ponuky bytov v cenovo dostupnej zóne (prenájom nehnuteľností pre študentov, bývanie pre mladé rodiny atď.). Zatiaľ čo nový vývoj by mal rešpektovať všetky kritériá Multi Comfort pre obytné budovy (Sensorial & Sustainability), niektoré ústupky sú prijateľné pri renovácii (pozemok B) vďaka existujúcej orientácii budov a požiadavke ekonomickej realizovateľnosti navrhovaných riešení.
KONTEXT KLÍMY
Klíma v Miláne je podobná veľkej časti vnútrozemia v severnej časti Talianska, s horúcimi letami a studenými, hmlistými zimami. Avšak priemerný počet dní so zrážkami za rok je jeden z najnižších v Európe. Alpy a Apeninské hory vytvárajú prirodzenú bariéru.
Časový harmonogram súťaže: