Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Vlárska 22
Trnava
Po slávnych menách Sou Fujimoto, Bjarke Ingels Group alebo Smiljan Radić si ocenenie Design Vanguard 2019 od amerického mesačníka Architectural Record tohto roku odniesli Chybík+Krištof. Ako historicky prví Česi a Slováci si prestížnu cenu vyslúžili za vizionársky spôsob práce s architektúrou a urbanizmom. Zaradili sa tak medzi „budúcich lídrov architektúry“, ktorých porota časopisu vyberá z mladých architektonických firiem po celom svete.
Architectural Record je jedným z najstarších magazínov zaoberajúcich sa architektúrou a interiérovým dizajnom s históriou siahajúcou do roku 1891. Časopis, nepretržite vychádzajúci už 128 rokov, od roku 2000 udeľuje ceny mladým a talentovaným architektom a ich štúdiám. Vo svojej dobe toto ocenenie dokázalo predvídať svetový úspech profesionálom ako Neri & Hu, Michel Rojkind alebo nARCHITECTS, ktorých ste v Prahe mohli stretnúť na medzinárodnom festivale urbanizmu a architektúry ReSITE. Výhra Design Vanguard tak potvrdzuje poprednú pozíciu Chybík+Krištof v čele svojho odboru nielen u nás, ale i v zahraničí.
V súčasnosti Chybík+Krištof pozostáva z 50+ členov medzinárodného tímu v kanceláriách v Prahe, Brne a Bratislave. V júnovom čísle magazínu Architectural Record sa objaví hĺbkové predstavenie spoločnosti vrátane vývoja od roku 2010, keď štúdio Ondřej Chybík a Michal Krištof založili.
Jedným z netrpezlivo očakávaných projektov Chybík+Krištof je vinárstvo Lahofer, ktoré má byť otvorené na jar roku 2020. Univerzálny vinársky areál ponúkne návštevnícke centrum, sálu určenú na ochutnávky vína a amfiteáter, ktorý sa takticky opiera o strechu budovy. Vinárstvo využíva architektonické prvky na citlivé zapracovanie do okolitej moravskej krajiny – kolonáda oblúkov nadväzuje na rady viníc a sklon amfiteátra zasa napodobňuje okolité svahy.
Architekti sú známi tiež projektovaním českého pavilónu na výstave Expo 2015 v Miláne s využitím modulárnej architektúry, ktorá bola opätovne zostavená v areáli výrobcu KOMA v roku 2018, takisto ako Galériou nábytku v Brne a jej pozoruhodnou plastovou fasádou.
O ŠTÚDIU CHYBÍK+KRIŠTOF
Chybík+Krištof bolo založené v roku 2010, dnes ateliér tvorí viac než 50 spolupracujúcich architektov. Pracujú na širokej škále projektov rozličných mierok a typológií, čo ich neustále udržiava v strehu. Počas necelej prvej dekády svojej existencie štúdio postavilo národný pavilón pri svetovej výstave EXPO v talianskom Miláne, niekoľko bytových domov, modulárnu jedáleň a Galériu nábytku posiatu stoličkami, za ktorú získali Grand Prix Obce architektov a jednu z cien pri Českej cene za architektúru. Aktuálne dokončujú vinárstvo Lahofer uprostred zvlnenej moravskej krajiny, ktoré sa otvorí tohto roku na jeseň. Za doterajšiu prácu dostali prestížne medzinárodné ocenenie Design Vanguard pre mladých architektov.
Ondřej Chybík (*1985, Brno, Česká republika) po štúdiách architektúry v Brne a rakúskom Grazi absolvoval postgraduálne štúdium urbanizmu na prestížnej ETH Zürich vo Švajčiarsku. Pôsobil vo viedenskom ateliéri PPAG. Je držiteľom Ceny rektora VUT v Brne a získal Cenu Bohuslava Fuchsa za najlepší projekt Fakulty architektúry VUT v Brne. Roku 2010 založil spoločne s Michalom Krištofom architektonické štúdio Chybík+Krištof. V roku 2015 ho Forbes vybral do zoznamu „30 pod 30“.
Michal Krištof (*1986, Kláštor pod Znievom, Slovensko) študoval architektúru a urbanizmus v Brne a na Sint-Lucas v Gente. Je tiež držiteľom Ceny rektora VUT v Brne. Po ukončení štúdia pracoval v Bjarke Ingels Group – BIG v Kodani na niekoľkých projektoch po celom svete, ako napríklad Shenzhen International Energy Mansion v Číne alebo Dánske národné námorné múzeum v Helsingore. V roku 2016 ho Forbes vybral do zoznamu „30 pod 30“.