Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Začiatok | 20.7.2017 18:00 |
Koniec | 30.8.2017 18:00 |
Miesto | LAMPY, coffee & club & culture |
Adresa | Černyševského 42, Bratislava, , , Slovensko |
Druh podujatia | Výstava |
Kontakt | LAMPY, coffee & club & culture |
O autoroch výstavy:
Mgr.art. Miaro Szaszu vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave v ateliéri prof. Róberta Jančoviča. Štúdium na strednej škole úžitkového výtvarníctva J. Vydru ukončila v ateliéri akad. maliara Milana Bočkaya. Miaro Szaszu je výtvarníčka, dizajnérka, portrétistka, šperkárka, podnikateľka, herečka. Je členkou Umeleckej Besedy Slovenska. Jej autorská výpoveď má osobitú výtvarnú poetiku. Jej témy smerujú k premýšľaniu „Snivé“ obrazy, Zimné krajiny, civilistické témy .. Rada experimentuje a dopredu ju ženie emotívna snaha o zmenu. Jej Mestské, Nočné, Zimné obrazy sú výpoveďou dnešnej doby. Umelkyňa vytvorila svoju vlastnú značku ručne maľovaného šperku. Má za sebou množstvo autorských a kolektívnych výstav, ktorými sa prezentovala na Slovensku, Bulharsku, Srbsku, Španielsku, Taliansku.
Mgr. art. Petra Štefanková. vyštudovala propagačnú grafiku na bratislavskej Škole úžitkového výtvarníctva, grafický dizajn na Vysokej škole výtvarných umení a filmovú a televíznu grafiku v ateliéri Prof. Jiřího Bartu na VŠUP. Minulý rok vyštudovala kurz počítačovej animácie na Central Saint Martins, University of the Arts v Londýne.
Svoje diela vystavovala v USA, Veľkej Británii, Austrálii, v Hon Kongu, Poľsku, Nemecku, Japonsku, Číne, v Čechách a na Slovensku. V auguste 2007 získala cenu televízie Channel 4 pre mladého britského výtvarníka do 30 rokov, ktorú jej udelili zástupcovia britských médií a výtvarnej scény. Od mája 2008 figuruje na pozvanie výboru v Royal Society for the encouragement of Arts, Manufactures and Commerce v Londýne, ktorá pôsobí pod patronátom kráľovny Alžbety II.
Petra Štefanková je členkou Umeleckej besedy slovenskej. Jej práce boli publikované v časopisoch a knihách po celom svete medzi nimi aj v knihe 200 Best Illustrators Worldwide od nemeckého vydavateľstva Luerzers Archive a Drawn Vol.1. The Best Illustrators Worldwide od austrálskeho vydavateľstva Crooks Press.
Dr. Ing. Zuzana Doktorova Zajacova vyštudovala na univerzite M.I.Kalinina v Peterburgu - Náuka o kovoch, tepelné a chemickotepelné spracovanie kovov a zliatin. Po návrate domov absolvovala doktorandské štúdium na Žilinskej univerzite, kde počas štúdia stretla mladého muža zo sveta umenia, ktorý ju obdaroval suchým pastelom a vysvetlením ako s ním pracovať. A tu sa aj začala cesta postupného osvojovania si výtvarných tajomstiev, ktoré prebieha dodnes. Jej tvorba je založená na hlbokých vnútorných zážitkoch, pocitoch, a taktiež spoluprežívaní s inými ľuďmi. Po ukončení štúdia psychológie a fyzioterapie, začala pracovať s ľuďmi v týchto oblastiach, čo značne ovplyvnilo jej výtvarnú výpoveď. Zuzana zatiaľ nie je členom žiadneho zoskupenia výtvarníkov a nemá žiadne vzdelanie v tejto oblasti. Je úplný samouk.
Radka Glajšková je človekom, ktorý k životu potrebuje umenie a najmä tvoriť, vyštudovala odbor Návrhárstvo a modelárstvo odevov a pokračovala 5-ročným odborom Estetika na Filozofickej fakulte UK v Bratislave.
Venuje sa kresbe, maľbe i digitálnej fotografii a textilnému dizajnu. Inšpiráciou pre ňu môže byť čokoľvek a akýkoľvek podnet. Detail, farba, tvar, štruktúra, pocit...
Jej štýl je prejavom jej aktuálneho stavu. Pokiaľ má chuť vytvoriť niečo expresívne, použije expresívnejší rukopis. No v poslednom období smeruje najviac k minimalizmu.
V rukopise maľby začínala realizmom, ktorý aj naďalej zapája do tvorby, no už nie tak často. V ostatných prípadoch používa najmä rukopis expresívnejšieho a minimalistického charakteru. To isté platí i vo fotografii. Nemá potrebu sa konkrétne vyhraňovať v štýle a rukopise. A striktne štýlovo jednotný rukopis považuje ako určité ohraničenie a obmedzenie.
Scuottie De Okie sa narodil v Starom meste v Bratislave, od malička maľuje a venujesa komixovému umeniu. Je legenda slovenského graffiti a jeden z prvých, ktorý priniesol tento druh umenia na Slovensko. Je režisérom animovaných videoklipov a spotov, nie len na Slovensku. Spolupracoval s menami ako Karel Gott, Dara Rollins, Vec, Tina či Wanastowi Vjecy. Bol aj spolumajiteľom Street Art Gallery v Bratislave a tiež ako prvý preniesol spôsob graffiti a street artu na platna a do galerii na Slovensku. Jeho práce môžu šokovat, lebo korene sa nachádzajú v graffiti arte a tattoo. Vo video animáciach používa zväčša koláže. Je zakladajúcim členom umeleckej agentúry Reserve 07. Pôsobil v zahrančí
v Berlíne a Prahe, kde pracoval dva roky v ateliéri umeleckého domu MeetFactory, ktorých otcovia su Český sochár David Černý a hudobík David Koller. Momentálne žije na Slovensku, kde pracuje na svojich umeleckých projektoch.