Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Začiatok | 3.4.2019 09:00 |
Koniec | 3.4.2019 16:00 |
Miesto | Aston Business Hotel, Bratislava |
Adresa | Bajkalská 715/22, Bratislava, Slovensko |
Druh podujatia | Podujatie |
Kontakt | Mgr. Laura Hryhoryeuová +421 915 692 988 laura.hryhory@eurostav.sk |
PROGRAM
1. Komplexný komfort vo vnútornom prostredí - Veronika Kotrádyová
Komfort je komplexnou problematikou a v prednáške je predstavený vo všetkých svojich zložkách - ako vizuálny, tepelno-vlhkostný, haptický, prevádzkový, telesný, olfaktorický, gustatorický a socio-kultúrny.
Prednáška tiež mapuje mechanizmy ako prostredie, v ktorom žijeme ovplyvňuje naše správanie, náladu, efektivitu, medziľudské vzťahy, životné perspektívy a zdravie, ktoré sú zosumarizované do 11 vlastností podporného prostredia pre človeka a týkajú sa životného štýlu a nastavenia, usporiadania priestoru, voľby prvkov, ich materiálov a povrchov. Zvláštnu pozornosť bude mať v prednáške téma interakcie človeka a dreva.
2. WELL, Fitwel, Multi Comfort - Samuel Sůra
Ako ku kvalite vnútorného prostredia pristupujú jednotlivé wellbeing certifikáty?
Predstavíme Vám analýzu všetkých opatrení systémov z hľadiska atraktivity, ceny, technologickej náročnosti a opatrenia, ktoré podľa nás predstavujú najlepšiu hodnotu. Vysvetlíme rozdiely v hodnotených oblastiach a metodikách. Podelíme sa o prvé skúsenosti z praxe.
3. Workshop - Barbora Čelková, Martin Stohl
HB Reavis: Naša cesta k WELL-being-u
Vedeli ste, že denne strávime takmer 22 hodín vo vnútri? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako toto prostredie vplýva na naše zdravie a celkovú pohodu? V HB Reavis veríme, že správne nadizajnovaný kancelársky priestor dokáže podporiť zdravie a ovplyvniť celkovú kvalitu života. Vyskúšali sme to sami na sebe, keď sme náš „nový office“ navrhli v súlade s požiadavkami WELL certifikácie. Pozrime sa spoločne na to, čo všetko treba vziať do úvahy, ak chcete vytvoriť zdravé pracovné prostredie.
Veronika Kotradyová - spíker
Pedagóg, výskumník a projektový manažér na Fakulte architektúry STU Bratislava, Ústav Interiéru a výstavníctva.
Je absolventkou odboru Dizajn nábytku na DF vo Zvolene. Svoj výskum začínala v oblasti ekologického navrhovania a s výskumnou špecializáciou na dizajn s ohľadom na človeka sa začala zaoberať ako Fulbright scholar na UC Berkeley v USA v roku 2006. Absolvovala ešte viacero výskumno-prednáškových pobytov v Nemecku, Rakúsku, v Škandinávii a na Novom Zélande. Je výkonnou riaditeľkou výskumno-vývojového centra BCD-lab na Fakulte architektúry od jeho založenia v roku 2012. Od roku 2011 sa intenzívne zaoberá témou interakcie človeka a dreva a v súčasnosti vedie projekt IDENTITA SK . Vydala niekoľko odborných kníh.
Samuel Sůra - spíker
Študoval podnikanie, čínsky jazyk a environmentalistiku na univerzitách vo Veľkej Británii a na Slovensku. Bol členom tímov, ktoré zabezpečili prvé LEED a BREEAM certifikácie budov na Slovensku. Certifikoval aj Zelené Átrium v Trnave, ktoré sa stalo prvým LEED PLATINUM a certifikovaným pasívnym bytovým domom v regióne CEE. Je zakladateľom a CEO spoločnosti SALVIS, ktorá sa špecializuje na LEED, BREEAM a WELL poradenstvo a na simulácie. Vedie 8 členný tím, ktorý sprostredkoval vydanie 9 certifikátov LEED vrátane viacerých v úrovni PLATINUM. Pracuje na certifikácii viac ako 20 ďalších budov. Dlhodobo spolupracuje s poprednými staviteľmi kancelárskych budov. Je držiteľom akreditácií LEED AP BD+C, WELL AP, BREEAM AP, BREEAM International Assessor a BREEAM In Use Assessor. V súčasnosti sa zameriava na kvalitu vnútorného prostredia a certifikačné systému týkajúci sa zdravia, pohody a výkonnosti ako WELL a Fitwel. V spoločnosti SALVIS pôsobia 4 konzultanti s akreditáciou WELL AP a jedná sa tak o najväčší WELL tím v regióne.
Workshopom vás budú sprevádzať:
Barbora Čelková - spíker
Počas štúdia na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave pracovala ako grafička. V spoločnosti HB Reavis pracuje od roku 2014 a venuje sa WELL certifikácii budov.
Martin Stohl – spíker
Je odborníkom na udržateľnosť a well-being. Pôsobil ako architekt v Kanade a na Slovensku. V rámci spoločnosti HB Reavis pôsobí od roku 2008 v rôznych krajinách ako odborník na zelené inovácie certifikáciu BREEAM.
Základný účastnícky poplatok 187 €
Poplatok pre členov SKSI a SKA 170 €
Pre registráciu na podujatie treba vyplniť on-line formulár.
Načítavam diskusiu...