Prihlásiť sa na medzinárodnú architektonickú súťaž BigMat International Architecture Award’25 je možné až do 15....
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Začiatok | 12.11.2021 00:00 |
Koniec | 19.12.2021 00:00 |
Miesto | Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne |
Adresa | Palackého 27, Trenčín, Slovensko |
Druh podujatia | Podujatie |
Kontakt | GMAB |
Od 12. novembra predstaví výstava v trenčianskej Galérii Miloša Alexandra Bazovského objekty modulárnej architektúry inšpirované postindustriálnym dedičstvom Trenčianskeho a Zlínskeho kraja.
Inovatívne nápady vznikli v rámci interdisciplinárneho projektu Digital Modularity (Digitálna modularita), za ktorým stojí štúdio Subdigital s podporou Trenčín 2026.
Projekt zrkadlí dôležité momenty programu kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026. Poukazuje na prepojenie Trenčianskeho a Zlínskeho kraja v oblasti architektúry a priemyslu. Zároveň sa zameriava na myšlienky Nového Európskeho Bauhausu - iniciatívy, ktorá volá po novom spôsobe života v udržateľných a inkluzívnych priestoroch s rozmanitými funkciami. Do tohto kontextu projekt vkladá spoluprácu študentov, univerzít a odborníkov (STU v Bratislave, VŠVU v Bratislave, UTB v Zlíne, VUT v Brne, Slovenská komora architektov, odborníci z oblasti stavebníctva…).
V trenčianskej galérii tak môžeme až do 19. decembra vidieť výsledky dvoch workshopov, ktoré sa konali v Partizánskom a v Zlíne - v mestách s postindustriálnym dedičstvom. Počas nich študenti navrhovali prototypy malej modulárnej architektúry pre verejné priestory. Využili pri tom metódy výpočtového navrhovania (digitálny dizajn). Modulárne objekty vyrábali prefabrikáciou z recyklovaných a udržateľných materiálov. Napríklad z preglejky, bioplastu, recyklovaného a znovorecyklovateľného plastu.
Výstava v Trenčíne bude zároveň miestom diskusie o digitálnom dizajne, modularite a udržateľnosti, teda o témach súvisiacich s myšlienkami Nového Európskeho Bauhausu.
Digital modularity tiež môžete sledovať na Instagrame.
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu