Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
23. jún 2017
0
225

Tradície a súčasný dizajn

Úspešní dizajnéri koncom júna do KASÁRNE/KULTURPARK prinesú svoje jedinečné pohľady na moderné a inovatívne využitie spomienok a tradícií, ktoré vnášajú do svojich dizajnov. Povedia, prečo si vybrali tradičné motívy, postupy alebo formu, a ako na ich základe vytvárajú nové hodnoty. Predstavia svoju motiváciu a dôvody na zamyslenie nad súčasným konzumným spôsobom života a trvalou udržateľnosťou v súčasnom dizajne.
Začiatok28.6.2017
17:00
Koniec28.6.2017
19:00
MiestoCreative Industry Košice
AdresaKukučínova 2,
Košice,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktCreative Industry Košice
055/696 42 79
contact@cike.sk

Event je určený všetkým dizajnérom, podnikateľom, marketérom, pedagógom, študentom a milovníkom pekných vecí.

Speakri:

Tomáš Libertíny (SK/NL)

Tomas Libertiny je umelec, architekt, včelár. Venuje sa ekologickým témam a pri tvorbe svojich dizajnov odkazuje na tradície včelárstva. Dlhodobo sa zaoberá otázkami spoločenskej zodpovednosti, odkazovaniu na dedičstvo a vytváraniu hodnotných diel pre budúcnosť. Svoje diela vystavoval v galériách v Miláne, Paríži, New Yorku, Tokiu, či v Južnej Kórei.

Na workshope porozpráva o svojom pohľade na prírodu, prírodné materiály a ako sa dá jej potenciál využiť v súčasnej dizajnérskej práci.

Michaela Bednárová (SK)

Známa vďaka svojej značke puojd. Charakterizujú ju najmä autorské potlače, ktoré reflektujú súčasné Slovensko, a ktorými sa Michaela snaží prinášať pozitívny a niekedy aj odľahčený pohľad na vlastnú krajinu. Vo svojej práci odkazuje najmä na prírodné dedičstvo, motívy, remeslá a tieto tendencie používa aj pri názvoch svojich produktov.

Na workshope predstaví svoj pohľad na dedičstvo, tradície, a prečo využíva tento potenciál v odevnej a textilnej tvorbe.

Matěj Matouš (CZ)

Matěj Matouš je grafický a produktový dizajnér. Jeho pôsobenie je úzko späté s vedením unikátnej otvorenej dielne Makerspace v českej Plzni. Kde sa podieľa na vzniku autorských projektov členov dielne. Ich hlavnou myšlienkou je priniesť tradičné remeslá medzi širšie publikom, dostať dizajnéra do kontaktu s materiálom a poskytnúť pripravené prostredie pre výrobu alebo prototypovanie.

Na workshope porozpráva o dielňach, o vzťahu dizajnéra a remeselníka a o remesle samotnom. Matěj tiež priblíži, ako dôležité je dostať sa s produktom do kontaktu, ako nevyhnutné je poznať technológie, a že ak ste “v živote nedržali v ruke pílku”, tak dobrú stoličku jednoducho nenavrhnete.

Projekt je súčasťou projektu Central Values – Common Heritage in Contemporary Central European Design, ktorý je kofinancovaný International Visegrad Fund (Strategic Grants Program).

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím