Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Začiatok | 21.2.2019 18:00 |
Koniec | 24.3.2019 18:00 |
Miesto | Galéria Z |
Adresa | Ventúrska 9, Bratislava, Slovensko |
Druh podujatia | Výstava |
Kontakt | Galéria Z +421 903 468 776 info@galeria-z.sk |
Tomáš Hulík, prírodovedec, fotograf, filmár, publicista
Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Zúčastnil sa na vedeckých, fotografických a filmárskych expedíciách v Taliansku a Tunisku, na Ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Indonézii, Južnej Kórei, Keni či Turecku. Prednášal na svetových zoologických kongresoch a publikoval množstvo článkov.
Pracuje aj v televíznom prostredí ako kameraman, producent a režisér. Nakrútil niekoľko filmov o bobroch: Hulík a jeho bobry, Invázia bobrov a Návrat boborov, ktoré vysielali ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. V cykle Universum rakúskej televízie ORF produkoval v roku 2007 dokumentárny film o Vysokých Tatrách. Bol aj hlavným kameramanom pod režijnou taktovkou Pavla Barabáša. Film získal 15 ocenení najmä v zahraničí... Režijný debut absolvoval filmom Návrat rysov o dvoch rysích mláďatách Líze a Murovi (pre STV, ORF a NDR). V decembri 2012 mal premiéru jeho dokumentárny film propagujúci krásy Slovenska - Cesty Slovenskom (pre STV). Poslednými filmárskymi počinmi sú Kráľ nebies Orol skalný a Divoké Slovensko. Ako kameraman nakrútil aj film o Neziderskom jazere v Rakúsku – Expedícia do rákosia a Divoký Istanbul.
Na výstave Štruktúry predstaví svoju netradičnejšiu tvorbu, za ktorú bol nominovaný na Slovak Press Photo 2018. Príroda ponúka množstvo nádherných a rozmanitých detailov, ktoré fascinujú svojou svojím poriadkom alebo naopak chaosom. Tomáš predstaví práve takéto detailné zábery na vodu, ľad, sneh, zem. Uvidíme aj zatmenie slnka a množstvo iných fotografií s usporiadanými geometickými tvarmi, ktoré úzko korešpondujú s tvorbou jeho otca – Viktora Hulíka.
Viktor Hulík, výtvarník, galerista, organizátor výstav.
Na slovenskej výtvarnej scéne pôsobí od roku 1974, keď absolvoval štúdiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
Jeho diela boli vystavené na mnohých samostatných výstavách vo viacerých mestách na Slovensku ako aj v Prahe, Paríži, Viedni, Berlíne, Budapešti, Bruseli, Moskve, Hamburgu, Oldenburgu, Györi, Pécsi, Clevelande, Baltimore, Dallase, Herningu, Reutlingene, Le Mans, Novom Sade, Zurichu, Grazi, Veszpréme,
Zúčastnil sa na viac než 450 kolektívnych výstavách po celom svete, v Českej republike, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Turecku, Nemecku, Taliansku, Slovinsku, Chorvátsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Španielsku, Belgicku, Holandsku, Dánsku, Švédsku, Nórsku, Portugalsku, vo Veľkej Británii, USA, Kanade, Rusku, Mexiku, Japonsku, Kórei, Alžírsku, Brazílii a na Kube.
Jeho diela sú súčasťou mnohých verejných i súkromných zbierok doma i v zahraničí.
Zúčastnil sa viacerých medzinárodných výtvarných sympózií a tvorivých pobytov vo Veľkej Británii, USA, Francúzsku, Švajčiarsku, Nórsku, Nemecku, Dánsku, Maďarsku, bývalej Juhoslávii.
Ako galerista a organizátor výstavných podujatí usporiadal viaceré významné prehliadky slovenského umenia vo Veľkej Británii, USA, Nemecku, v bývalej Juhoslávii a v Maďarsku.
Od roku 1996 vedie a zabezpečuje výstavný program Galérie Z v Bratislave, zorganizoval a kurátorsky zabezpečil 22 ročníkov veľkej medzinárodnej prehliadky Socha a Objekt, v minulom roku prvý ročník výstavy súčasných európskych geometrických tendencií – Konkrétne leto.