Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Začiatok | 18.3.2021 09:00 |
Koniec | 18.3.2021 09:45 |
Miesto | online bezplatný seminár |
Adresa | , , Slovensko |
Druh podujatia | Podujatie |
Kontakt | Ing. Vladimír Balent |
Vlhkosť vo fragmente stavebnej konštrukcie
V teoretickej časti poukážeme na vplyv vlhkosti v nadväznosti na skladbu a materiály.
Pripomenieme význam parozábrany, jej umiestnenie a vplyv v konkrétnych konštrukciách.
Budeme sa venovať difúzne otvoreným konštrukciám a taktiež problémom spôsobených vlhkosťou v plochých strechách. Výpočet kondenzácie a ročnej bilancie vlhkosti v konštrukciách spomenutých v teoretickej časti, ukážeme v našom programe ISOVER Fragment.
18.3.2021 /štvrtok/, 9:00 – 9:45
Ing. Vladimír Balent, projektový manažér, divízia ISOVER
V ISOVER-i pôsobí od roku 2006. Najprv ako obchodno-technický poradca. Od roku 2008 ako projektový manažér. Zabezpečuje predovšetkým komunikáciu a podporu s architektonickými a projekčnými ateliérmi, poskytuje podporu univerzitám a organizačne zabezpečuje medzinárodnú súťaž ISOVER Students Architectural Contest.
Podieľa sa na vývoji kalkulačných programov zameraných na tepelnú techniku, vývoji 2D a BIM detailov, príprave technických podkladov a publikácií, angažuje sa v implementácii „zelených “ environmentálnych certifikátov. Zastupuje ISOVER v združení ZSD SR, Sekcie drevostavieb ako aj Inštitúte pre Energeticky Pasívne Domy.
Zabezpečoval odborné poradenstvo pri výstavbe projektu Zelené Átrium v Trnave, ktoré ašpiruje na získanie certifikátu pasívneho domu a LEED Platinum. Je absolventom Stavebnej fakulty TU v Košiciach, odbor pozemné stavby, taktiež absolventom kurzu pre navrhovanie pasívnych domov. V stavebníctve pôsobí nepretržite viac ako 25 rokov.
Prof. Ing. Jozef Štefko, CSc, Technická Univerzita vo Zvolene
Pôsobí ako profesor na Technickej univerzite vo Zvolene – Drevárskej fakulte, kde je aj vedúcim Katedry drevených stavieb. Je garantom bakalárskeho a inžinierskeho študijného programu Drevené stavby, koordinuje výskum a vývoj na univerzite v oblasti drevených stavených konštrukcií.
Prednáša aj na Vyššej odbornej škole vo Volyni. V praxi pôsobí ako autorizovaná osoba na energetickú certifikáciu budov. Ako expert pre stavebnú fyziku spolupracuje s divíziou Saint-Gobain Isover. Je autorom alebo spoluautorom viacerých knižných publikácií: Dřevostavby, vydanej vo vydavateľstve Jaga – niekoľko vydaní s prekladmi do RJ a FJ, Moderné drevostavby – vydavateľstvo Antar 2015, Dřevěné stropy a krovy : typy, poruchy, průzkumy a rekonstrukce – vydavateľstvo ABF.