Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
21. október 2024
0
39

SINGULARCH: Archival Studies (DK) | Dielňa HAUS (SK)

S architektmi o architektúre.
Začiatok30.10.2024
18:30
Koniec30.10.2024
22:29
MiestoKácečko
AdresaKamenné námestie 1/A,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktČerstvé Ovocie

Milé priateľky a milí priatelia kvalitnej mladej architektúry,
Čerstvé Ovocie Vás srdečne pozýva na prednášky a diskusie v rámci projektu SINGULARCH – série neformálnych stretnutí pri mladej a kvalitnej architektúre. Prednášky a diskusie, ktoré predstavujú projekty od lokálnych a zahraničných ateliérov – www.singularch.sk.

V stredu 30.10.2024 sa stretneme v obľúbenom priestore kultúrneho centra Kácečka so zakladateľom dánskeho ateliéru Archival Studies. Na "dielenský" formát cyklu SINGULARCH prijala z lokálnej sféry remeselníkov pozvanie Dielňa HAUS, sídliaca v Banskej Štiavnici.

 SINGULARCH: Archival Studies (DK) | Dielňa HAUS (SK)
30. 10. 2024 / Kácečko, Kamenné námestie 1/A, Bratislava

·  18:30 | door open
·  19:00 | Miro Šestina, Matúš Šestina | Dielňa HAUS (SK) | Prednáška v slovenskom jazyku
·  20:30 | Emil Roman Frøge, Paulina Heinz | Archival Studies (Kodaň, DK) | Prednáška v anglickom jazyku

Archival Studies | Emil Roman Frøge, Paulina Heinz

V najbližšom dieli série prednášok SINGULARCH sa nám predstaví kodaňský ateliér Archival Studies. Ich prax, ktorej jadro tvoria architekti Jo Qian, Yuan-Chieh Yang a Emil Roman Frøge, od roku  reprezentuje vzácny prístup k práci s materialitou na báze dielenského remesla.

„Každý proces začíname pochopením východísk. Robíme to preto, aby sme ´navrhovali čo najmenej´ a nechali život určovať finálnu fromu našej práce. Mimoriadne dôležité je pre nás pochopiť požiadavky klienta a jeho zadanie. S priestorom pracujeme s ambíciou vytvárať miesta prispôsobené predovšetkyým potrebám a pocitom ľudí"...

Prácu kolektívu Archival Studies charakterizuje aplikovanie rôznorodých konceptov obnovy, flexibilných stavebných systémov a senzoricky bohatých prostredí.

„Náš potenciál spočíva v zameraní na remeselné spracovanie a výrobu. Snažíme sa inšpirovať novými štandardmi pre materiály a formovať súčasnú definíciu architektúry, riešiac mnohé výzvy, ktorým dnes naša planéta čelí.”

Viac o tvorbe TU.

 

Dielňa HAUS | Miro Šestina, Matúš Šestina

Na nasledujúci "dielenský" formát cyklu SINGULARCH prijala z lokálnej sféry zručných remeselníkov pozvanie dielňa HAUS. Štiavnický kolektív pôsobí ako stolárska a tesárska platforma, ktorá je zároveň neoddeliteľnou súčasťou architektonického ateliéru. Zakladateľmi sú Tomáš Ružiak, Matúš Šestina, Miro Šestina a Eva Šestina.

“Našou zásadou je vytvoriť pravdivú, dôvtipnú a súčasnú architektúru. Preferujeme elementárne materiály a sledujeme najnovšie trendy v technológii a dizajne. Venujeme sa autorským projektom a radi sa zapájame do architektonických súťaží. Architektonické zadanie vypracujeme od návrhu, až po realizačný projekt. Naše interiérové návrhy vieme zrealizovať v našej stolárskej dielni.”

Stolárska dielňa sídliaca v Banskej Štiavnici už realizovala množstvo drobných objektov. Ich zmysel pre detail a kreatívny prístup k realizácii návrhov, nielen z výkresov svojho vlastného ateliéru, vedie k presvedčivým výsledkom. Vďaka ich kontinuálnej tvorbe získala dielňa Haus nominácie za projekty ako Útulňa na Červenej Studni (CE ZA AR 2020, ARCH 2020), Búda - komunitné centrum (CE ZA AR 2022). Bunky Jelšava v otvorenom Kaštieli Coburgovcov (v spolupráci s 2021 a Čierne Diery) sa stali laureátmi CE ZA AR 2022.

Viac o tvorbe TU.

Vstup voľný.
Podujatie je zaradené do systému Profesijného vzdelávania architektov Slovenskej komory architektov (kategória B, 10 kreditov). Registrácia autorizovaných architektov a architektiek na tomto linku.

SINGULARCH je sériou prednášok z oblasti architektúry a urbanizmu, presahujúc do medziodborových sfér. Cieľom projektu je priblíženie problematiky formovania nášho okolia, nielen po stránke architektonickej, urbanistickej ale aj psychologickej a sociologickej. Hlavným zámerom SINGULARCHU je prínos osvedčených a účinných postupov zo sveta a predstavenie jedinečných projektov priamo od tvorcov. Forma prednášok a diskusií má byť prínosom pre odbornú verejnosť a študentov architektúry, vzdelávaním pre každého, ako aj prvým krokom k určitej zmene a vyvolaniu záujmu o dianie u nás.

Od roku 2012 sa predstavili architekti: Ronald Rietveld (Rietveld Landscape, Amsterdam), Kersten Geers (OFFICE Kersten Geers David Van Severen, Brusel), RAUM (Nanntes), FALA (Porto), Bureau B+B (Amsterdam), FAKT (Berlín), RAAMWERK (Brusel), CIRCOLO-A (Janov), TAB (Viedeň), Toni Gironés Saderra (Barcelona), ORA (Znojmo), KOSMOS (Moskva), Langarita–Navarro (Madrid), ov–a (Praha), Paradigma Ariadné (Budapšť), Atelier Fanelsa (Berlín), Malý Chmel (České Budějovice), Opposite Office (Mníchov), Point Supreme (Atény), FALSE MIRROR OFFICE (Janov), HYPERSPANDREL (Soul), SALOTTOBUONO (Miláno), COMTE/MEUWLY (Zürich), TAKK (Barcelona), Sam Chermayeff Office (Berlín) a BURR (Madrid), Nicolas Dorval-Bory Architects (Paríž), Marko & Placemakers (UK/SK). V roku 2024 prvé pozvanie prijal srbsko-švajčiarsky ateliér X = ( T = E = N ) v zložení Tijana Mačkić (Belehrad) a Scott Lloyd (Zürich)

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím