Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Začiatok | 18.7.2023 14:00 |
Koniec | 18.7.2023 16:00 |
Miesto | online |
Adresa | online, Slovensko |
Druh podujatia | Podujatie |
Kontakt | Ing. arch. Ivana Nemethová nemethova@iepd.sk |
Inštitút pre pasívne domy vás pozíva na online seminár „Leto bez klimatizácie? Vplyv architektonického návrhu na zníženie potreby chladenia budov“, ktorý sa uskutoční v utorok 18. júla 2023 o 14:00-16:00. Uvidíme sa na platforme Zoom, účasť je bezplatná.
Prostredie, v ktorom trávime väčšinu času, má poskytovať optimálny tepelný komfort, čo sa v letnom období pri budovách bez dostatočnej tepelnej ochrany nie vždy dá dosiahnuť. Príčinou zvyčajne býva nedostatočné alebo žiadne tienenie okien, nevhodný spôsob vetrania, pri existujúcich budovách nesprávne zastaralé technické riešenie chladenia, a v neposlednom rade nesprávny projektový návrh.
Aké máme možnosti chrániť sa pred letnými horúčavami?
V letných horúčavách sa prehrievajú naše budovy, naše ulice, naše mestá. Prostredie okolo nás a naše príbytky vždy plnili funkciu ochrany pred poveternostnými vplyvmi, ale väčšina budov bola vybudovaná v období, kedy sme o príchode týchto rapídnych zmien ešte netušili.
Planéta sa otepľuje, priemerná globálna teplota sa zvýšila o 1,1 °C oproti priemeru spred industriálnej revolúcie. Slovensko sa však otepľuje ešte rýchlejšie a vyskytujú sa častejšie a extrémnejšie výkyvy počasia. Vidíme to na dátach od klimatológov a cítime to aj na vlastnej koži. Aj napriek snahám zmierňovať klimatickú krízu a znižovať emisie skleníkových plynov bude tento trend pokračovať ešte dlhý čas.
Seminár je určený pre širšiu odbornú verejnosť, predovšetkým architektov, developerov a projektantov, ako aj všetkých záujemcov o udržateľné riešenia v sektore budov.
Skúsení odborníci vám prezradia tipy, princípy, a konkrétne riešenia, ktoré sa využívajú pri návrhu pasívnych domov, ktoré vytvárajú príjemné a zdravé vnútorné prostredie, aj bez použitia klimatizačných zariadení.
Prihláste sa na online seminár tu.
Dozviete sa odpovede na tieto otázky:
Aké sú možnosti chrániť sa pred letnými horúčavami?
Ako adaptovať existujúce budovy na extrémne horúčavy?
Aké sú krátkodobé a dlhodobé riešenia?
Čo môže spraviť majiteľ či správca budovy, aby zabránil prehriatiu priestorov budovy?
Na aké opatrenia je potrebné myslieť už pri príprave projektovej dokumentácie?